Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Polička z lamina

Ahoj, je nějaký rozdíl (kromě vzhledu), jestli budou boční stěny poličky plné délky a horní a dolní díly zkrácené nebo naopak? Nebo jinak, je nějaké nepsané pravidlo, jak to má správně být? Raději jsem přiložil obrázek. Děkuji.

Varianta A bude mít větší nosnost spodní police, spoje (kolíky, konfirmáty) budou namáhány na střih, nikoliv na tah. Při variantě B by se mohla spodní deska vytrhnout. Počítám s tím, že polička bude viset na zdi.

Pokud to bude někde na něčem ležet, je lepší varianta B.

To nepsané pravidlo se nazývá fyzika.