Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyroba zdroje.

No, to na co odkazujes dole neni trafo, ale kompletni spinanej zdroj. Coz ale nemusi byt uplne spatna volba.
Linearni stabilizatory s 78xx budou dost topit.
Nicmene - definuj, co od toho zdroje ocekavas(pevny napeti, variabilni napeti, proudy...) a podle toho se odpichnem, nejak to do kupy dame...

Bych chtěl jeden pohyblivý zdroj, na kterém bych si mohl nastavit napětí což by mněl vyřešit ten Adjustable Step Down Power s displejem.

Hlavně alespoň 2X 5V na hraní s arduino a raspi moduly.
Pokud by mněl nějaký displej s ampérmetrem, nebo zvlášť, byl bych rad.

Třeba ten modrý čínský 8 reály modul potřebuje kolem 1.5A pro sepnutí všech 8 relátek.
Motorek MG946R chce 2A.
Takže také nemusí byt L7805 a čím víc ampér, tím líp.
Alespon 3A.

A jeden zdroj 12V.
Nemusí to byt zrovna s L7812 a pokut bude umět víc jak 1.5A, budu rad.
Zatím bez využití ale take alespon 3A.

Pokud mí pomůžete a doporučíte nějaké moduly, budu rád.
Bude stačit ten zdroj 24V – 5A?
Děkují

Cisty to buhvijak bejt nemusi, stabilizovany docela fest.
Co takhle vyjit z nejakyho PC zdroje? Poradime jak ho nastartovat, zatizit 5V a 12V vetev vhodnym odporem, aby ta stabilizace fungovala a clovek ma hned k dispozici 12V,5V i 3.3V. Z 12V si udelat odbocku k tomu regulovanymu zdroji, kdyby clovek potreboval nejakou tu exotiku... Jednoduchy, funkcni, levny, v podstate si jen udelat krabici.

Do haje zelenyho, kdyz ti rikame, ze to neni trafo, tak to neni trafo ale je to zdroj!
Trafo = jadro a dve(eventualne vic) vinuti
Zdroj = cerna skrinka, ktera ma na vystupu napeti. Temata "idealni zdroj napeti", "idealni zdroj proudu", "realny zdroj napeti" a "realny zdroj proudu" doporucuju ke studiu za zbyvajicich dlouhych zimnich veceru.

A vidim v tom 400Kc za dva nic moc zdroje - ze jsou to keply produkujici strasny ruseni ti rikam jen tak mimochodem. Ze mam zrovna ten 12V 6A doma a kdyz jsem ho soupnul na ledkovej pasek, tak ani nehralo jediny FM radio v cely baraku(o jinejch radostech nemluve). Coz o to, ja si k tomu filtry umim vyrobit, takze mi to zas tak neva, ale nikomu nezkusenymu to neradim provozovat...
Naprotitomu PC zdroj mozna z nekoho i vyrazis zadarmo(poptej libovolne stary PC treba ze sklepa), zpravidla to nebejva tak silena konstrukce, ziskas vykonove super zarizeni, vsechny bezne potrebny napeti, dokonce z toho leze i -12V, coz se muze hodit, az si budes hrat s operakama. A kdyz se to doosadi tim regulovatelnym bazmekem, tak z toho bude fakt fajn hracka.