Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký použít termostat

Prosím o radu jakej použít termostat pro ohřev materiálu v uzavřené nádobě.Potřebuju při nahřátí držet teplotu cca 85 stupňů a vcelku přesně.Použít normální termostat případně ze sporáku mi nepřijde moc vhodné Koukal jsem na nějaké "elektronické číny",ale nemám s tím zkušenost.Spínat chci 4kw,silově to problém není přes stykač,ale aby byl termostat tak akorát citlivej.Předem díky za radu.J.Janeček dzanecek@seznam.cz

Proc regulovat kotel na svestky? Refluxni kolona? V 99% pripadu takova vec regulaci nepotrebuje, v tom zbyvajicim 1% je potreba redukovat vykon, ne hlidat teplotu.
V praxi casto netreba ani tu teplotu merit, byt ten teplomer prinasi ve spojitosti s tabulkama/grafem alespon zajimavou informaci.
Radim jeste studovat teorii kolem toho, regulace fakt netreba. Spis zpusob ohrevu/michani, to je dulezity.

tieto termostatické spínače napríklad z el. bojlera majú toleranciu, nespínajú presne s rozdielom na jeden stupeň Celzia. Ak ti to nevadí potom čidlo situované na medenej trubička z elektrického akumulačného boilera je najvhodnejší, utiahne aj 4kW/230V/50Hz.

U švestek nevím, ale v praxi se topí příkonem o trochu menším než je třeba a regulátor k tomu připojuje tzv regulační sekci, která to dotopí a pak se odepne a opět to topí o trochu míň. A tak pořád dokola. Regulátor má hysterezi a doladí se "sám".
Ovšem to je trochu vyšší regulační.
Koukni se na rychlovarné konvice a podobné hejble ve sběrném dvoře, některé mají možnost udržovat předvolenou teplotu.