Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Časy spínání HDO nesedí.

Ahoj poradno. Dnes mě napadlo zkontrolovat HDO na baráku který využívám na víkendy a volné chvíle.
Vlezl jsem na stránku Čezu, zadal kód který mám u hodin a nesedí to.
Podle jejich stránky se mi má spustit nízký tarif v 17:1O - 20:10.
Zaregistroval jsem spuštění nízkého tarifu těsně po 15-té hodině a zatím jede doposud.
Děkuji za nějaké informace jak to vlasně funguje.

no tak já jsem třeba od akumulaček vyvedl zásuvku, tam si zapojil 5W žárovku a vdím přesně kdy to seplo. Nemohlo se stát že ro tvůj kód změnili časy a na netu to nezměnili? No není vyloučeno že je v háji HDO. Také jsem měl podobý problém. Vyměnili HDO a chodí to jak má. Požádej o výměnu HDO.
Jak to funguje? Funguje to tak že Distributor vysílá do všech fází na kmitočtu 230Hz zakódované impulzy /přesněji serii impulzů/ pro každou kombinaci HDO jak pro zapnutí tak pro vypnutí. Přijímač když zaznamená posloupnost impulzů, kterou má nastavenu v paměti, vyhodnotí shodu a buď zypne, nebo vypne vodič N pro přepnutí hodin a pro stykače blokující spotřebiče jako je bojler, akumulačky, přímotopy a nevím co všechno ještě. Stát se také může, že sigál nemá dostatečnou sílu a HDO to pak vyhodnotá chybně, nebo vůbec.
No a pak je ještě konstrukční záležitost. Buď je HDO samostatná krabice, nebo je součástí elektroměru.

u mne když to kontrolovali tak dojeli borci, pomocí NB si dálkově spustili požadovaný kód a kontrolovali na místě co na to HDO. A protože HDO neprovedlo nic zak polslali borca jinýho s novým HDO. Donesl dokonce dvě, každé s jinými časy spínání. Nakonec mi namontoval HDO se třemi časy, takže také peru za levno v odpoledním čase.