Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Baterie výměna sítka

Zdar,

asi blbej dotaz, ale rozbila se mi v kuchynskem drezu pakova baterie a potreboval bych vedet, jestli bude potreba nova nebo se to da nejak poresit, dokoupit.

Jsem nikdy nic podobnyho neresil, tak sorry pokud se nekomu bude dotaz zdat hloupej.

Myl jsem nadobi a jak se da z kohoutu odsroubovat takovy vnitrek kde jsou sitka, tak u me je to tak, ze mam
-vnejsi valcovy mechanismus, ktery se odsroubuje
-tluste plastove sitko
-tesneni
-sitko z dratku - kov
-druhe kovove sitko takove valcove, dole sitko a nahore pacicky, ktere se uchytily za ten vnejsi valecek a prave tohle zrezlo a odlomilo se to, zustalo jen sitko a ruzne kousky plechu a vypadlo to vsechno ven.

No a zda se mi to takovy blby, ze bych musel kvuli tomuhle kupovat celou baterii, ale nemam predstavu, protoze to ma kazda jiny a ja zadnou znackovou nemam, jestli se to da nejak sehnat nebo proste poresit, abych nemusel kupovat celou tu pakovou baterii.

predem dik.

záleží, jak moc máte tvrdou vodu. Já měním perlátor co půl roku, protože kámen ho zanese a při pokusu o čištění octem se perlátor rozpadne, ten kámen ho zničí.
Předpokládám, že ty drahé budou proti zanášení odolné. Ale cenový rozdíl je prostě příliš velký, abych ocenil (dosud nepotvrzenou) dlouhověkost.

Jinak ty levné perlátory obvykle bývají jinde než ty drahé - drahé mají svůj stojánek a jásavé slogany do všech světových stran. Ty levné bývají obvykle u příslušenství (špunty do dřezu)...

Moasi, Prasaku, kolezi :-)

vyzkoušejte místo octa toto.
ač nemám s výrobcem nebo prodejcem kromě fakt extrémně dobre zkušenosti nic společného, dávám do ohne pracku za tento výrobek, ocet uz na tyhle věci vůbec nepoužívám :

http://www.sab-hc.cz/cistici-prostredky-na-spotreb ice/1549-cistic-na-vodni-kamen-kraftvoller-entkalk er-1000-ml-reinex1549-4068400005052.html

Ocet sice odstraní vodní kamen, ale sežere chrom na plastech a ani těsnění nedělá úplně dobre. Perlator po dvou koupelich v octe je vizuálně na vyhazov ...
ale tenhle lektvar smíchaný v poměru 1:3 s teplou vodou (vody 3 díly na jeden díl tyhle mňamky) po ponoření čehokoliv odstraní do 10 minut veškerý nánosy vodního kamene, uvolní kamenem zarostlý cokoliv a hlavně to nic nepoškodí, a je to vhodný i na potravinářský věci a i těsnění jsou nedotčený ... a je levný az nepochopitelně, vzhledem k tomu, jak to skvěle funguje ...

Účinný jako HCl, ale nic to nezničí ... super třebas i na odstranění map od tvrdé vody ze skleněných zasten sprchace apod, na sklo, chrom, mosaz, whatever ... bez mechanického drhnuti, jako různý cility na vodní kamen apod ...

Neberte to jako reklamu, tohle fakt funguje a je to fakt bomba !
Vyzkoušejte, pak me klidně kamenujte ... ale fakt nebudete mít tu potřebu ...

Al2 :-)

Jasně, ze je tam kyselina. Ale ne octová, chlorovodíková, sírová ani citronová (jejich litr stojí cca stovku), ale sulfamidova (její litr stojí pred dva tisíce korun, kdybys ji kupoval-proto mi cena tohohle přijde naprosto super :-))
Funguje stejne účinně, jako chlorovodíková (a mnohem účinněji, nez octová nebo citronová), to je jasné. O tom to neni, vtip je v tom, ze nereaguje s gumou a neposkozuje kovy (se kterejma chlorovodíková zamete).

Nikomu nic nenutim, kdo chce, at zkusí a písne sem :-)
Neni prašť jako uhoď :-) ... nebo tohle je uz to kamenování bez vyzkoušení ? ;-)

Perlátory, konvice... čistím potravinářskou kyselinou citronovou. Chlorovodíkovou si tam, kde to přijde do styku s potravinami, fakt nedám (byť ju máme v žaludku). Sulfamidová je podobný svinčík.

Mimochodem reakce těsnění a kovů s kyselinou citronovou jsem si nevšimnul. Perlátor není zničen kontaktem s kyselinou, je zničem tím, že jemné sítko zaroste velmi rychle vodním kamenem a pnutí jej potrhá a urychlí korozi způsobenou vodou.

Tím netvrdím, že ten doporučený prostředek nefunguje - věřím tomu, že svou práci odvede. Můj problém nicméně není přiliš reaktivní kyselina, můj problém je tvrdá voda a to, že než bych každých čtrnáct dní čistil preventivně perlátor, tak ho radši jednou za půl roku vyměním (30 sec práce).

Píšeš normálny horror, "rozbila sa mi páková batéria". Ono to nám to nedokáže vymeniť kovový valček na závit so sítkami za nový (perlič). Kde to žijeme, medzi ženami z bordelu alebo neschopnými kšeftármi, parzitmi židákmi, či opicami? Však perlič batérie v kuchyni si vymení v pohode moja polovička za nový vhodnými blitzkami v prípade, ak nedokáže povoliť zapečený bordel od vodného šutra v závite perliča. Ani ma s touto prkotinou neobťažuje.

Mám pákové batérie vyrobené armaturkou Myjava, kúpené ešte v roku 1985 v ČSSR. Slúžia mi ako nové, iba raz za päť rokov mierne dotiahnem matku držiac samozabrusovaciu kartuš. Ak sa zlomí kartuš alebo spuchrie gumené tesnenie potom píš, že sa ti rozbila páková batéria.
kartuse

Dekuji samozrejme vsem radcum, ale uplne stacily prvni dve odpovedi od Karel04 a Moas.

Potreboval jsem se dozvedet, jak se jmenuje to co potrebuju a velmi se hodila i informace, ze je tak velky cenovy rozdil.

Nicmene samotny nakup a vymenu perlatoru realizuji az za 14 dni, ted to nestiham a pak jedu pryc, tak kdyz tak potom dam vedet, jak to dopadlo, jestli se to cele zdarilo, zatim dekuji. :-)

Na ty závity si dej pozor.Nejlépe vzít starý sebou a když tam budou mít víc druhů podobných a nebudeš si jistý,zavolej si k tomu obsluhu toho úseku,ať poradí.Pro jistotu si schovej paragon a kdyby to přeci jen doma nepasovalo,dones jim to zpátky,že Ti to poradili blbě a chceš to vyměnit,i když je to rozbalené.To se reklamuje hned na informacích u vchodu,abys to nepronesl dovnitř.