Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dostavění příčky s dveřmi....

Ahoj mam průchod z obývacího pokoje do kuchyně o rozměru V.2170xŠ.1470, Chci změnu a místo průchodu mít dveře Š.80.
Otázka když to dostavím YTONGEM tak jak začít? dveře dat doprostřed? nebo dostavět jen proužek na zárubně a dat je na kraj? Jedna se mi o to ze příčkovku bude řezat tak či tak na menší kousky ale nevím jak nejlépe to zazdít aby to někdy nespadlo :-D

Dejte je podle Vaší potřeby jak Vám budou nejlépe vyhovovat. Každopádně nemůžete ponechat stávající otvor hladký. Je dobré vysekat kotevní kapsy - ozuby, anebo alespoň osekat omítku z ostění, to ostatně i v případě kapes a navrtat kotevní plechy či trny do každé spáry Ytongu. Pak když budete zárubeň přisazovat k jedné straně, musíte jej pak shora zalít betonem. To znamená připravit kotvení, zárubeň dosadit k ostění, usadit do váhy, zafixovat, osadit rozpěru v polovině výšky, (tu vždy!), olaťovat aby nevytékal beton a pak zeshora zalít dostatečně řídkým betonem (ale zase s vodou nepřehánět) aby bezpečně protekl až dolů a prostor mezi zdivem a futrem dokonale vyplnil. Nesmí to pak při poklepu znít dutě. Z mého pohledu jednodušší je zazdít futro oboustranně, ať už na střed, anebo ke straně, ale aby tam vždy byl pásek Ytongu.