Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zděné jádro z Ytongu

Dobrý den,máme nově vyzděné jádro z Ytongu,z jedné strany je koupelna,z druhé kuchyňská linka.Vrchní skříňky jsou zavěšené na zdi a na jejich zadní straně se vytváří plíseň.Co s tím,nemáte někdo zkušenost?Díky

Plesniví zadní stěna kuchyňské skříňky,ale uvnitř.Kuchyňská linka je od truhláře,ale měli jsme ji zavěšenou už na předešlé zdi a nikde plíseň nebyla.Větrám skoro neustále,pokud není pod nulou,tak i v noci mám otevřenou ventilačku.Zeď je z Ytongu,natřená penetračním nátěrem a bílou barvou.

Stěna je tedy bez plísně chápu li to dobře.
Styková stěna skříňky se stěnou je bez plísně.
Plíseň se tvoří uvnitř skříňky.
Buď skříňka zevnitř naboptnala vytvořila se tam mezera (nebo tam je sololit který už nefunguje jak by měl)
A dostává se tam vlhkost zespodu při vaření ?

Teoreticky je další možnost že z koupelny odchází vlhkost. Přes stěnu odchází pryč (místnost je větrána). Ale v zavřené skříňce se srazí voda a vznikne tam vlhkost a plíseň.

Teoreticky tam někdo dal mokré nádobí.
Teoreticky tam je rozdíl teplot jiný než na pouhé stěně a tak se tam srazí voda která se nemá kam odvětrat a opět plíseň)
Teoreticky se přes Ytong tlačí zespodu voda.

Jenže stále to jsou spekulace. Nejlepší je si pozvat nějakého šikovného zedníka či kutila a zeptat se ho na názor při prohlídce skříňky a zdí.

Ytong je jen upraven penetračním nátěrem a barvou ? Zajímavé. V koupelně bych čekal obklady a v kuchyni také. Popř omitku.