Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Srážení vody na stropu sklepa příp. stropu chatky

Dobrý den, prosím o radu. Mám nezateplenou dřevěnou zahradní chatku 4x4m a pod ni sklep cca 1,5x1,5m hluboký 2m, který je vlhký, tak ho nechávám většinou v chatce otevřený, aby větral (vchod je podlahou v chatce). Problém nastal v zimě, když začalo mrznout, tak na stropu chatky se začala srážet voda, strop byl celý mokrý. Takže jsem poklop do sklepa zavřel, ale teď mám zase kompletně mokrý sklep a strop sklepa (podlaha chatky) začíná plesnivět. Chatku mám vloni novou, tak nechci, aby mi hned shnila zespoda podlaha, prosím o každou radu, co se sklepem udělat.
Předem děkuji.

1. Znížiť prienik vlhkosti cez steny a podlahu sklepu. Na podlahu položiť napr. ipu, na steny by mohol stačiť asfaltový náter - nejde o tlakovú vodu. Aplikovať po dôkladnom vysušení stien (v lete).
2. Odvetrať.
3. Strop nepotrebuje žiaden zásah - aj keď by veci prospelo obloženie tepelnou izoláciou.

Strop sklepa nepotrebuje zásah. Cez neho vlhkosť nepreniká (ak áno, tak len v tom želanom smere). Rozhodne neaplikovať hydroizoláciu. Ale tepelná izolácia stropu(penová hmota) veci prospeje - môže zlepšiť podmienky súvisiace s pojmom "rosný bod".