Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upozornění na různé verze zapojení MJE13003

V mnoha úsporkách nebo elektronických předřadnících se používají jako spínací prvky bipolární tranzistory typu MJE13003. A taky často odchází. Nedávno jsem při opravě jednoho takového křápu zjistil, že mám ve svých zásobách pomíchané dva druhy těchto tranzistorů, všechny označené jako MJE13003, ale jedny mají bázi vlevo a druhé mají bázi vpravo. Poněkud neobvyklé...

Jo, máš pravdu, typ pouzdra určuje pořadí číslování (tzn. např. 1-2-3 nebo 3-2-1 i když zrovna TO-126/SOT32 se to asi netýká) a přiřazení je na výrobci. Takže pokud není z označení na pouzdru patrný výrobce není asi na jiném pořadí vývodů nic moc divného. I když to je dost nepříjemné.