Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyvedení zásuvek v bytovém domě

Plánujeme zavádět v domě na chodbě kamerový systém a počítám na kolik t vyjde... Koupil jsem z číny 4 kamerový systém včetně cloudu celke za pár korun a teď řeším jak ho napojit... Dům je 4 patrový, kamery chci dát jenom na chodby a rozvodní skřín je v přízemí. Kamery jsou napájeny přes adaptér s klasickou zásuvkovou koncovkou a záznam posílají bezdrátově. Co jsem tak spočítal tak od rozvodní skříně by lišta do všech pater byla asi 40m dlouhá tzn vyšla by asi na 1000... má někdo ponětí kolik by mohla stát kabeláž a elektrik na vyvedení kabelů?

Na samotné rozvody počítejte (velmi zhruba) asi 500,-Kč na jeden zásuvkový vývod. V tom: materiál, práce elektrikáře, nezbytná výchozí revize. K tomu je nutné připočítat veškerou dopravu a cca 1300,-Kč proudový chránič v krytu.
No, kamery už jste levně z Číny koupil, tak plánujte, plánujte :-). A k tomu přemýšlejte - viz výše: Povinné Zákonné náležitosti k provozování takové legrace + zodpovědnost za získané údaje a riziko, že hlídaný prostor bude vykraden včetně kamer :-D
Za mne souhrn: Kamery jsou k ničemu, protože jejich výstup nelze Zákonně použít - není věrohodným důkazem, pokud je nenamontuje Policie :-/

souhlas vlastníků mám, zákonné náležitosti mám prostudované... plánujeme to instalovat protože někdo neustále ničí zámek u vhodových dveří a dělá bordel ve veřejných prostorech, takže je to spíše otázkou určité prevence... doufáme že se ten kdo to dělá kamer zalekne... děkuji za informace ohledně zavedení.

otázku toho zda záběry lze nějak zákonně použít jsem tedy neřešil, nicméně s tvrzením že nejsou k ničemu nesouhlasím... v televizi vidíte téměř denně kamerové záznamy z bytovych domu nebo ruznych trafik ci prodejen jejichz zverejneni casto vede k nalezeni ci dopadeni hledanych osob.. Takze je pravdou ze jako dukaz muze byt jejich pouziti problemove nicmene mohou pomoci jinymi zpusoby

však ano... podmínky jsou takové, že k instalaci musíte uvést pádný důvod, což je poškozování majetku... v tomto případě dokonce ani nemusíte mít souhlas od všech vlastníků, stačí souhlas většiny jelikož se počítá s tím, že ten kdo s kamerami nesouhlasí může být viníkem a strůjcem celého problému... optával jsem se na to a dostal jsem přímo od UOOU odpověď že to povolení k instalaci udělují v 99% případů pokud se jedná o tyto důvody... neudělují to jen v případech, kdy by instalace mohla nějak výrazně narušit soukromí rezidentů - například kdyby kamery mířily na dveře od bytu

Řešil bych napájení centrálně.
někde třeba ve sklepě dát UPSku za to pětipsa, do toho ty adaptéry a ke kameram 12V.
kabel od zdroje normálně ustřihnout v půlce nasvorkovat a u kamery třeba pod kamerou naletovat.
to jsi chtěl mít vedle kamery zásuvku?

UTP 4x2x cca0,25. dva páry + dva páry -,to je dvakrát jednička, neznám odběr kamery. nejlepší zapojit na stole a změřit.(včetně aktivního IR)
kvalitu, přenos, podporu poe, si myslím že tazatel řešit nechce (možná stejně bude) něco koupil za super cenu a chce to použít. já to taky chápu a nikdy bych tohle zákazníkovi nenavrhl

4 kamery za pár korun = sračka optika, sračka snímač, nulová podpora snímání za tmy = vyhozené peníze. :-)
Plus dost možná nějaký security průser v kamerách a/nebo tom "čoudu".

Vůbec nechápu, jak někdo může nechat odesílat obraz ze svého baráku někam do prdelákova.

Však to bylo levné a z Číny. :-)