Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vysavac nejde nabít

Ahoj.mame stojanovy vysavac aku.kdyz ho dam na nabijecku asi po 2 min sviti zelena kontrolka ze je vysavac nabity.kdyz chci vysavat tak po 5 sec se zastavi a je vybity. Baterie10.8v. 1800mAh li-ion.je asi jasne ze je uz spatna baterie ale po roce obcasneho pouzivani se mi to zda divne.dik

Baterie 10,8 V, není to náhodou složené ještě ze starých Ni-Cd článků po 1,2V? I bez toho, jaký je to typ, to víte nejlépe vy, je nejjedodušší vzít na vědímí, že baterie asi dosloužily a porozhlédnout se, kde by se daly koupit nové. Buď hledat na stránkách výrobce a servisu vysavače, nebo najít firmu, která umí baterii na zakázku složit a repasovat. Bývá dobré starou vzít s sebou, aby viděli, jak je složená, jaké má kontakty, uspořádání, apod. a případně kontaktní a propojovací plíšky použili a pak budete platit pouze za nové články a spoje. Například prodejny umí dělat různé baterie do ručních vysavačů a zahradnických nůžek levněji, než by se koupili ve značkovém servisu.

Zkuste sem dát typ a stáří vašeho vysavače a typ baterie, třeba s ním budou mít nějací rádci osobní zkušenosti.