Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektrocentrála

Zdravím, chtěl bych si pořídit elektrocentrálu k pojízdnému zvuku, nevím jakou sílu, jaké výkony sčítat, aby to utáhnul. Asi bude muset mít AVR kvůli jemné elektronice. Měl by živit elektroniku v jednotkách Wattů, asi tak 10 přístrojů, pak zesilovač, co krmí 2x210W při 8 Ohméech a pak dva aktivní suby max. 1250W, ale u těch je snad ten průměr odběru poloviční. Tohle bych chtěl ukrmit centrálou, když neni v dosahu proud. Žádná světýlka, pípa, jen zvuk, kterej ke všemu nepouštim přes 60% výkonu a největší zátěž bude dle mě při zapnutí zesilovače. Ten má při startu náraz, aktivní suby se spouštějí jemně (odpozorováno z prostředí chaty, kde mi zesík občas vyhodí při startu pojistky, ale suby nidky). Měl bych rád rezervu, ale nemám ji finančně plus bych rád centrálu na pár kroků unesl rád sám.

Zmeraj zdanlivý príkon pri pripojení na sieť (ampérmetrom, pričom Pz=U*I). Výkon elektrocentrály zvoľ tak, že tento zdanlivý výkon vynásob dvomi (alebo číslom, akú chceš mať rezervu - ale minimálne 1,5). Toto platí pre jednofázové napájanie zariadenia.