Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UPS zdroj

zdravím.
Přitah jsem dom se sběrneho dvora UPS.
Po vložení baterký funguje.
Je to ale UPS přes kterou nefungují motory atd, jelikož mnesplnuje tu spravnou frekvencí.
Nejsem eletrikař, ale doufám že jste mně pochopili.
Když do ní pichnu 5V trafo a budu přes ní napajer aduino, raspberry a hardisky.
Bude to fungovat?

Dnešní spínané zdroje jsou na frekvenci a napětí v širokém rozsahu nezávislé. Problém by mohl nastat pouze při přímém napájení motorů např. synchronních nebo vrtačky apod. Pro pohony serv, HDD apod, které jsou stejně napájené přes zdroj ss proudem, to není žádný problém.

ta ups nemá sinusový ani podobně aproximovaný výstup.
taky nepíšeš přesný typ/výkon, jaké má povolené proudové zatížení a co na to věšíš za motor - ty se skutečně na ups nedávají.
zato běžným placatým spínaným napájecím adaptérům je jedno co mají na vstupu, protože si to stejně rozsekají podle sebe.
ale těžký adaptér "kostka" s klasickým transformátorem by z té ups neměl radost, už se chválabohu skoro nevyskytují.