Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jiskřící zásuvka

Dobrý den, dnes ráno mě nemile probudila jiskřící a praskající zásuvka, bohužel dnes i zítra svátek, elektrikáře na malém městě neseženu. Vypli sme proud, otevřeli zásuvku, vyčistili od prachu, ale při nahození proudu zpět opět vylétla jiskra. Sice už jenom jedna, zásuvka nejiskří nonstop, jako předtím, ale v pořádku to nebude. Prosím o jakkoukoliv radu, ideálně jestli se nedá nějak zásuvka zaizolovat, zrušit? A jak? Děkuji moc za jakkoukoliv odpověď a krásné svátky.

A co tak nechat vypnute a pockat na odbornika ? Je na tom nieco dolezite zapojene co nemozno zapojit cez predlzovak z ineho obvodu ?

Inak, ak uz ste mali zasuvku otvorenu, a istice vypnute, potom ste mohli dotiahnut vsetky skrutky a zistit kde nie je kontakt. Ale vsetko s izolovanym srubovakom (nie tie s drevenou ruckou co ma na konci kov a podobne) a nanajvys opatrne, aj ked mate obvod vypnuty. A predpoklad je ze mate aspon skusacku.

Ak zasuvka iskri, je zvacsa hned viditelne kde je problem.