Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení lustru

Dobrý den, může mi prosím někdo poradit se zapojením lustru, kdy mi ze stropu vedou 4 dráty? černý, hnědý, šedý (ty bych tipoval na Fáze) a žlutozelený (to bude asi společná zem s nulákem)
Lustr má samo patici na Fázi, nulák a zem.
Děkuji

Třeba že ta tužka svítí i na drátu, který je přerušený a jde souběžně s jiným, na kterým je fáze. Ale při troše cviku (svítí málo x svítí hodně) a zapojení šedých buněk mozkových se dá použít. Nejlepší je ovšem použít normální objímku se žárovkou, čímž myslím "tepelnou kouli", ne LED.