Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájení starého magnetofonu 12V 40mA

Dobrý den,

potřeboval bych poradit se zprovozněním starého magnetofonu Samsung Stereo turntable PL8900S, v podstatě o ten typ ani nejde, jde mi o napájení.
Původně fungoval připojený k Hi-fi, která už je vyhozená a byl napáje z ní, pomocí takového dvoupinového kabelu s touto koncovkou mwK
Nálepka na obalu mluví o: POWER SOURCE DC 12V --- 40mA.
Já bych potřeboval nějaké trafo a redukci abych to mohl píchnout rovnou do zásuvky 230V. Dá se něco sehnat, případně je nutné to nějak přepájet, má někdo tip?

Díky předem za rady.

|Bobr|

Díky za reakci.
Jsem úplně blbej, samozřejmě je to gramofon ne magnetofon! Nevím na co jsem myslel.
Co se týká rady, je mi jasný, že budu potřebovat adaptér, ale on z toho leze jen ten konektor zobrazený na přiloženém obrázku, takže nevím jak to k tomu adaptéru připojit, protože konektor je to úplně jiný.

Ten konektor co jsi poslal na fotce bude nejspíše nějaká specialitka, kterou je tam neseženeš, takže tě pájka nemine. Horší to bude, pokud ten konektor nemáš. Ovšem, pokud jsi trochu zručný, konektor se v gramofonu nechá vyměnit za nějaký dostupnější. Ovšem letování se v obou případech nevyhneš ...
(na mezery mezi slovy nekoukejte, nějak mi blbne klávesnice)

To jsem si myslel, takže koupím nějakej 12V adaptér, např. ten co poslal jirka44, odříznu ten bílý z mojí fotky co leze z gramofonu, odříznu konektor ze zakoupeného adaptéru, sletuji k sobě a můžu to zpíchnout do zdi, předpokládám...

No s pájením mi bude muset pomoci tatík, do toho bez zkušeností sám radši nepůjdu, jen se ujišťuji, že není jednoduší cesta. Ale asi ne, strejda google ji nanabízí a tady zdá se taky nikdo ne.

Každopádně díky.

Ano, jednoduše řečeno.
Ano, ten od Jirky bude dostačující.
Jen pozor na polaritu ! Na tom konektoru co leze do gramofonu, je červený plus a černý mínus, ovšem u toho zakoupeného adaptéru, to může být jinak, sice většinou bývá kladný pól označen tenkou bílou linií na okraji, ale na to se nedá spoléhat, záleží jak se číňan vyspí. Každopádně, by to chtělo multimetr, aby ukázal správnou polaritu.