Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Starý kotel a cerpadlo

Ahoj, prosim o radu.... nastěhovali jsme se do domku, kde je kotel na tuha paliva... mam dva dotazy - kolik muže byt v kotli max stupňů, abych nemusela mit strach, že bouchne. .. druhy je ohledně čerpadla, co má kotel hned za sebou. Někdo mi rika, že má čerpadlo jet porad, když se topí a někdo zase ze ho mám pustit jen ,když potřebuji kotel ochladit. .. tak jak to tedy je. Když mám čerpadlo vyple, tak trvá trase dlouho než se mi na hřeje topení. Když ho mám zašle, topení je horke za chvilku

Když topíte, musí čerpadlo běžet.

Tohle bych netvrdil. Jak už píše Slavco, řeší se to přes termostat. Čerpadlo nemusí běžet když bude kotel třeba na 40°C. Já mám termostat nastavený lehce přes 65°C. Podle mě ideální rozmezí teplot pro kotel je 60-80 °C. Pod 60°C bych ho nenechával spadnout.

Ak je to uzatvorený obvod,tak by tam mal byť poisťovací ventil aby to nebuchlo,ak sa kotol pretopí.Pri otvorenom obvode voda pretečie expanzkou na zem.Teplotu na kotli udržujte do 80 stupňov.Ak sa v kotli topí,a je tam obehové čerpadlo,tak má byť zapnuté,no rieši sa to cez príložný termostat alebo termostat s čidlom a ten spína obehové čerpadlo.Nastaví sa napr.na 50 stupňov a vždy ak bude viac,tak sa čerpadlo zapne ak bude menej,tak bude stáť.http://www.atria.sk/prilozny-termostat-salus-at10/

Nedostatočné spaľovanie.Dole v kotli sa nahromadí oxid uhoľnatý a tým,že vy idete priložiť,tak dodáte tam čerstvý vzduch s kyslíkom a ono sa to vznieti odrazu a buchne to dole plameňom a hore idú tie spaliny.Vyčistite kotol a komín a neduste kotol,ale nech v ňom horí normálne.