Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Montáž SDK na OSB desky

Jaký máte názor na montáž sádrokartonu přímo na OSB desky. Skladba předstěny: SDK konstrukce opláštěná z OSB deskami, uvnitř minerální vata. Na tyto OSB desky bych chtěl přímo namontovat sádrokartonové desky (přivrtáním). Je to vůbec dobrý nápad? Mám spíše obavy ohledně rozdílné roztažnosti obou materiálů. Nebude tedy SDK na stěnách praskat? Případně co dodržet při případné montáži.
Děkuji za názory.

A co se týče OSB desek. Použít spíše OSB s péro-drážka nebo standardní desky ?
A Pokud standardní, je nutné nějak spoje od OSB přetmelit, nebo jen při přechodu na zdivo? U sádrokartónu to je jasné, standardně jako by přímo byl montován na konstrukci.

Nemyslím si že je to jedno ;) Vzhledem k tomu že OSB z vnitřku dřevostaveb často plní 2 extrémně důležité role (stužení konstrukce a parobrzda) tak je prakticky bezpodmínečně nutné použít osb s PD a spáry vytmelit nějakým polyuretanovým tmelem např. sikaflex, den braven PU apod. Pokud je použit tmel tak není potřeba spoje ještě přelepovat parotěsnou páskou.