Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sháním pračku na 7kg+ prádla do 10 tis. kč, u které v budoucnu půjde vyměnit ložisko

Zdravím, měl jsem představu koupit od Electroluxu - EWF 1284 BW, 1284 BR nebo 1484 BW - co se dílů týče, tak identické modely nebo AEG L64740 nebo L72270 VFL CS. U všech z nich však je buben obehnán plastem a ten je po obvodě svařen, čili v budoucnu (jak jsem se tak probíral diskuzemi, životnost ložisek moc nepřevyšuje dobu záruky pračky, často odcházejí už v záruce) bych byl nucen podstoupit nejspíš proces zaslání do Ostravy nebo HK apod., kde se na opravu ložisek ve svařených bubnech specializují nějaké firmy. Tato vidina mi není moc příjemná, tak hledám dál, otázkou však zůstává, jestli má hledání vůbec smysl. Vyrábí se snad dnes ještě pračka, u které si jednou ložisko vyměním sám a vejdu se do pětistovky? Aktuální favority mám momentálně mezi značkami Bosch a Siemens, ale nevím, kde se dočíst, jak jsou tyto pračky konstrukčně řešeny. Případně se uchýlím na vaše rady i k jiné značce. Kapacita 7kg a více nutností (děti, netřeba vysvětlovat), a přední plnění kvůli prostorovým dispozicím koupelny.

Můj starší model je 7 let stará Indesitka, taktéž nerozdělatelná. Navíc jen na 5kg. Takže se mi cca dvoutisícová investice do opravy ložiska jeví jako zbytečná prasárna. Navíc už ani až tak nevěřím silentblokům, takže by se oprava určitě vyšplhala vejš, a kdoví, co by odešlo vzápětí.