Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hoblík

Ahoj,

Potřebuju malou radu.
Chci pořídit hoblík jako dárek k vánocům :) bohužel nevím jaké by měl mít cca parametry.

extol-premium-ep-850#

Tady jsem si našel jeden tak budu moc rád když napíše nějakej človíček svuj názor :) třeba zkušenosti se značkou EXTOL

Hoblík bude používát nárazově doma v garáži.....proto se mi nechce kupovat o dost conově náročnější BOSCH nebo NAREX

Děkuji

Nemám nic proti této značce, sám několik strojů používám. U tohoto hoblu mi však vadí použitý nůž (nebo nože?). V popisu je HSS, tudíž to nejsou unifikované nože 5,5 x 1 x 82. Používá třeba Bosch a další. Jde o nůž který po ztupení otočíte a po otupení druhé strany použijete nový. A hlavně odpadá otravné broušení a seřizování nožů.
Přeji dobrý výběr.

HOBLÍK BOSCH PHO 1500, 550W, 06032A4020
První klinutí na hoblíky a hned hobl, který ve starším provedení používám přes 25 let. Proti Extolu jen o 400,- dražší, ale lehčí, menší příkon ale se stále ostrými noži udělá stejně práce. Vlastě má asi jen jeden nůž. I když chcete vlastně jen darovat, možná Vám může být jedno jak si obdarovaný s dárkem pomůže.

Těžko radit, zaleží co od toho obdarovaný očekáva a kolik do toho chceš vrazit... Osobně mám zmíněný NAREX a nemužu si stěžovat a velké plus je jeho falcovací hloubka 25 mm, na okna a dveře super. Tvůj zmíněný ma pouze 9mm, což je málo.