Z firmy mi volali niekokoľkrát. Podotýkam jednali veľmi slušne, na rozdiel od pripadu z minulých rokov, kde mi v telefóne nadávali a vyhrážali sa súdmi (šlo o 2 firmy, ktoré boli v spore), empaticky az s nádychom veď pomožte, vidíte, že nám ubližujú. Že či by sme nezmazali vlákno, lebo ich silne poškodzuje. No možno by sme aj zmazali, keby sa neudiali nasledovné veci. Šlo hlavne o provokáciu usera BlankaH, ktorý ma vo vlákne viacero príspevkov a podprahovo sa pokúša ovplyňovať nespokojných zákazníkov. Čoho je moc to je moc....a tak vznikol tento článok.
Přejít na článek
Na teplé straně musí být parozábrana. Takže hodně vaty až na pozednici, počítejte tak 30 cm. A pod tím musí být parotěs, všude napojený a utěsněný. Nebo to zkuste bez něj a pak doufejte, že to vyschne dřív, než to shnije.
položíte parotěs, na to 30 cm vaty a hotovo.
Malé zadání, malá odpověď.
Ona parozábrana se dává pod vatu? Doposud jsem si myslel že nad.
Parozábrana obecně vždy na teplou stranu izolantu.
Pod, ak by sa dala nad, tak vlhkosť by zostala v izolante, vo vate. Nad sa môže dať paropriepustná fólia.
Ale otázka, ak dám pod vatu parozábranu, má zmysel použiť ako izolant vatu? Kľudne by tam mohol byť aj polystyrén, nie?
Cat, jasně že se parozábrana dává pod vatu, na teplou stranu. Nad vatu, na stuenou stranu se dává kontaktní difuzní membrána.
čitatel, když dáte polystyren k sobě, tak díky jeho nepřesností se dělají mezery mei deskami. Navíc do mezery 100cm nedáte polyš široký 100cm. Vznikají tak spáry mezi deskami...
Ale to je konštručkná otázka. Ja som mal na mysli skôr rozdielne vlastnosti izolantov. Tou fóliou pod vatou, sa jej výhoda voči polystyrénu stratí.
Ak tam je 15cm hliny či nejakého iného bordelu potom nemusíš cpať parozábranu. Stačí ti položiť priamo na hlinu kamennú vlnu. 30cm je sakra málo v prípade, ak nie je podkrovie medzi hranolmi ničím izolované. Použi vrstvu min. 40cm a viac.
Alebo daj na hlinu parozábranu, na ňu rozbaľ po celej ploche 100m2 reflexnú vrstvu z alobalu (hliníková fólia), ktorý zaťaž samotnou izoláciou. V prípade polystyrénu dávaj výhradne nehorľavý. Polystyrén je vhodné ukladať na vrstvu perlitu, aby si vytvoril dokonalú rovinu a samonivelačnú vrstvu lebo sa ti budú dosky rozliezať.
Omlouvám se nudo, ale který polystyren je nehořlavý? Vaše teorie s foliíí je taky mimo. Proč je v tomto případě "je 15cm hliny či nejakého iného bordelu potom nemusíš cpať parozábranu" folie zbytečná?
Proč by měl dát folii a pak ještě hliník, když se prodává Jutafol, folie s hliníkem.
Má tedy dát folii, nebo nemá?
styrexon.html
Pokiaľ nedisponuje pod stropom priemyselnou práčovňou, tureckými kúpeľmi so saunou, vývarovňou, tak mu pôvodná podlaha z hliny svojou absorpciou vlhkosti prirodzene stačí. Nobasil, či hmota so sklených vlákien je priepustná, nevzniká na nej kondenzácie na rozdiel od nevhodného polystyrénu.
Hliník odráža naakumulované teplo z muriva alebo "hliny" späť do interiéru, detto v obrátenom garde odráža chlad exteriéru, v tomto prípade z tepelnej izolácie. Hliníková fólia dokáže reverzne navrátiť 80% infra tepla späť do interiéru. Preto je výhodné vkladať za ohrevné telesá tieto fólie. Ideálne aj dvojmo, stačí, klasickou 250°C žehličkou teplom nataviť na 2cm hrubý polystyrénový plát z oboch strán alobal a vložiť vyrobený izolant medzi radiátor a obvodové murivo prípadne pod krytálové kúrenie. Infra kamera z exteriéru nezachytí tepelný objekt - žiarič v budove ak má teplotu médium 85°C.
Ohledně odrazu hliníkových folií nebudu diskutovat, nejsem na to odborník. Ale u (ne)vhodnosti parozábrany si můžeme podiskutovat.
Pokud se ale domníváte, že v izolační vrstvě nevzniká kondenzace z rosného bodu, pak opět nemá cenu diskutovat.
Každý si necháme svoje znalosti a svoji pravdu.
Hezký víkend.
Odražení chladu, to si nechte patentovat, to je jako balení tmy do sudu.