Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem elektrika

Dobrý den,

mám dotaz na elektrikáře. Chystám si koupit CNC frezu do haly kde je pouze 220 V a stroj má příkon 7.5kW. Co musím všechno udělat a mít abych tam mohl připojit tenhle stroj. Díky za odpověd

Pokud máte do nemovitosti trojfázový přívod a elektroměr, tak stačí pouze natáhnout 3F kabel a upravit velikost jističe, jak hlavního (musí proběhnout schválení dodavatelem el.energie s ohledem na dimenzování přípojky), tak motorového pro stroj. Pokud máte do nemovitosti jen 1F přípojku, tak požádat o zřízení 3F přípojky, osazení elektroměru a příslušně dimenzovaného hlavního jističe, a nechat udělat instalaci pro stroj.