Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betonování základové desky

Dobrý večer, můžete mi prosím poradit nějaké fígle jak stáhnout do roviny beton základové desky která má rozměry 12.5m x 8.5m?
Díval jsem se na vibrační laťě, ale můžu si půjčit jenom 3 metrovou...

Po jak dlouhé době smí být beton vystavený mrazu? Někde jsem zaslechl že 12 hodin?

Rotační laser. V každé slušné půjčovně nářadí nějaký mají. Budete betonovat ručně nebou pumpou? Beton nesmí být vystavený mrazu dokud má zbytkovou vlhkost a nevytvrdne - riziko roztrhání krystalky ledu. Betonovat lze i za mrazu, ale beton musí být ochráněn proti promrznutí. Hlavně povrch, takže dvojnásobně zaplachtovat a neměla by na ně, před zaplachtování ani stát voda. Ono čím méně vody v betonu, tím lépe. Beton si vytváří vlastní hydratační teplo, takže pokud nebude extrémně nízká teplota, bude pod plachtou OK. Jinak betonárky v zimě na požádání přidávají přísady pro betonáž za nízkých teplot.

Otázka nebyla čím měřit, ale jak stahovat beton...výšku mám chycenou bedněním kolem dokola. Jenže by to asi chtělo přidat něco i doprostřed abych se tam měl čeho chytit? Nebo to stačí přejet tou vibrační latí po obvodu a pak udělat prostředek jen tak od oka?