Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odvlhčovač do koupelny

Začíná období kdy je nutno některé prádlo sušit v koupelně, která nemá okno, pouze odtah do komína, cca 10m2. Na snížení vlhkosti bych chtěl použít odvlhčovač-vysoušeč. Má někdo zkušenosti s odvlhčovači s " Peltierovým článkem ", například Sakura SCF - 5800 nebo podobné? Nebo by jste volili klasický kondenzační s kompresorem? Jde mně o to, abych za odvlhčovač s peltierovým článkem nevyhodil zbytečně peníze. V tomto odvlhčovači není kromě ventilátoru žádný jiný pohyblivý díl. Děkuji za rady a vaše zkušenosti s různými typy odvlhčovačů.

odvlhčení za 24 hodin cca 0,6l

Když vidím, kolik vody vylejváme ze sušičky za jeden sušící cyklus (cca 3 litry vody), by tenhle nesmysl odvlhčoval pět dní.Osobně bych kouknul po výkonnějším, ale ten bude za jiný peníze a jiné spotřebě elektřiny.
A nebo koupil sušičku, která vše provede za dvě hodinky, vodu vylejete a máte klid.To vše za dvě kilowaty (pro nás necelých 5 korun za cyklus v nízkém tarifu D45d ).