Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vynechávající pulzní zdroj

Dobrý den. Neporadil by mi prosím nějaký hodný člověk, čím může být u pulzních zdrojů závada, že naskočí na mžik a neudrží se a vypnou?? Dělá mi to ve více přístrojích. Všechny elektrolytické kondenzátory a výkonový MOS FET na primeru, jsem měl venku a na testeru, napětí na primeru mám také a když zavrklám zásuvkou do 220V, tak to má snahu naskočit, ale hned to spadne. Prosím poraďte, kde hledat. Moc děkuji. Michal

Problém bude ve vyschlých kondenzátorech na výstupu. Ty vyměň jako první, pokud to nepomůže, zkontroluj ještě kondenzátory u řídícího švábu, případně úroveň napájení na řídícím švábu - kde má Vcc a GND zjistíš z datašitu.
Mimochodem je to nejčastější problém spínaných zdrojů, kdyby číňan nebyl prase a osadil kvalitní kondenzátory, tento problém by nemusel vznikat.

PS. Kondenzátory na primáru (ve tvé mluvě "primeru") nemá cenu řešit, i kdyby byly nafouklé a vyschlé, na funkci to nemá téměř vliv, jen by bylo na výstupu rušení o frekvenci 100Hz.