Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokazený zosilovač.

Zdravím . Mám taký problém zo zosilňovačom Samsung HW-C560S. Ide pomerne o drahé zariadenie preto mi je ho ľúto nechať len tak v nefunkčnom stave. Problém je ten že po zapnutí , zariadenie beží normálne asi 20 sekúnd a potom naskočí kontrolka protection a zariadenie sa vypne. Potom je možné he zas opätovne zapnúť ale stále robí to isté . Skúsil som vymeniť prívodový kábel a Povysávať polšáky zvnútra no to problém neriešilo . Chcem sa opýtať či sa stým už niekto nestretol a či by sa to nedalo nejako v domácom prostredí opraviť . Vďaka . Prikladám fotky daného zariadenia.
https://drive.google.com/file/d/0B5z9XXzxLSDlOXQ3a HdpMXpaaU0/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B5z9XXzxLSDlVmxlU EZRaFA3R0E/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B5z9XXzxLSDlMnBEd XF6WjZlRlU/view?usp=sharing

"Protection" je ochrana, v manuálu se nepíše co by to mohlo způsobovat ? Případně nějaký problém, kdy to tuto hlášku napíše ? Abychom se měli čeho chytit.

Udělá to i když nemáš připojené žádné zařízení a reproduktory ? Zkus to.

Jak je to starý ? To jsi taky nenapsal.

Napadá mě problém ve zdroji, třeba vyschlé kondenzátory - celkem běžné.

Toto som našiel v návode.
Na displeji se objeví „Protection “.
Tato funkce se aktivuje, když:
- je svorka reproduktoru zkratovaná
- je kabel reproduktoru zkratován
Pokud po vypnutí a opětovném zapnutí přístroje problém zmizí, nápis PROTECTION zmizí z displeje a přístroj bude
normálně fungovat.

Ale ja na zariadení nemám momentálne nič pripojené takže by nemalo byť nič skratovené . A neviem no keby to boli tie kondezátory tak by bežalo tých 20 sekún normálne to zariadenie ? Podla mňa by ho nespustilo vôbc či ?

Pokud tuto hlášku způsobují zkratované reproduktory a ty je nemáš připojené vůbec, tak bych nejdříve zkontroloval plošný spoj, jestli někde není nějaký bordel nebo ohnutý pin, hlavně v oblasti výstupních obvodů (tam, kam se připojují repráky).
Na výstupu většinou bývá kondenzátor, který odděluje SS složku od repráku, ten může být vyschlý. Prostě zkontrolovat a proměřit Ohmmetrem všechny součástky v oblasti výstupních obvodů. Pro sichr bych ještě přeměřil všechny napájecí napětí, které lezou ze zdroje.