Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Příčka v lodžii

Zdravím,

chci zadělat lodžii a udělat z ní ,,pokoj pro psy" ale nevím jak to provést. Jako nejjednodušší se mi jeví udělat v úrovni obvodové zdi stěnu formou dřevostavby ( dřevěný rám, vata, z obou stran OSB desky, z venkovní strany polystyren a zevnitř palubky). Je to z toho důvodu aby bylo vše co možná nejlehčí váhově. Obvodové zdi mají 25 cm a jsou ze siporexu. Hlavní co by mě zajímalo je jak do rámu zabudovat okno? Dále jak zateplit podlahu? Jako nejlepší se mi jeví extrudovaný polystyren. Potřeboval bych poradit i se samotným rámem. Jak silný udělat,jaké rozteče, jak velké trámky,...

Všem děkuji za nápady a rady.

Jen v rzchlosti.. Skladba zvenka smerem dovnitr: Kontaktni zateplivaci system (to koukam asi zateplite rovnou cely domek takze tloustka podle toho..) - OSB 4PD deska 15 mm - nosna konstrukce z KVH 100 mm, vyplnena izolantem - vatou - parotesna zabrana - rost - palubky. Roztec sloupku 625 mm aby odpovidala rozmeru OSB desky. Na okno v ramu vytvorit stavebni otvor o 1 cm vetsi po celem obvodu. To na penu. Parotesnou zabranu napojit na ram okna. Okno osadit s vnejsim licem OSB desky. Jestli dobre vidim mate tak osayena okna a to je spravne jako priprava na zatepleni celeho domu. Podlahu zateplit spodem v ramci zatepleni celeho domu.

Na parotěsnou zábranu jsem úplně zapomněl. Děkuju za připomenutí. Ano dům se bude zateplovat celý, ale to je hudba budoucnosti. Teď je akutní tahle stěna + spodní prosklená část na kterou přijde komůrkový polykarbonát. Tím se mi alespoň částečně zateplí celá ta prosklená plocha kde jsou největší tepelné úniky. Každopádně moc děkuju za vaši radu.