Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Příložný termostat SALUS AT 10-instalace ke krbovkám s výměníkem

Zdravím,dělal jsem rozvody na nové krbovky (http://www.kamnalevne.cz/kamna-s-vymenikem-c14/pri ty-fgw18r-i65/) s výměníkem do takové menší průmyslové haly o několika místnostech.
Vše je hotové ale na požádání sem jěště dostal za úkol nainstalovat tam příložný termostat (Příložný termostat SALUS AT 10).Inu přejdu k věci. Uvnitř termostatu jsou 4 svorky,c,1,2,zem .. Na C přijde fáze,na zem to je jasný.. Ale za boha mi nejde do hlavy,co mám připojit na ty dvě zbylé svorky z nichž jedna spíná a druhá rozpíná. Děkuji za rady.

pokud má termostat spínat oběhové čerpadlo tak na svorku 2 přívodní fáze do čerpadla která termostat sepne po dosažení nastavené teploty a vypne po poklesu pod tuto teplotu . běžně používám na kotli na TP s nuceným oběhem ,aby nedošlo k opomenutí zapnutí čerpadla a tím k poškození soustavy . pokud má termostat dávat další signál tak lze využít i rozpínací kontakt , např po ohřátí vypne elektrokotel v systému teplovodního okruhu apod

Dobrý den ano v podstatě přerušit přívodní fázy do čerpadle termostatem , ale do termostatu je potřeba přivést a spolehlivě připojit i zeleno/žlutý vodič PE pro ochranu před nebezpečným dotykovým napětím neživých částí při poruše ( například promočení termostatu vodou by pak znamenalo nebezpečné dotykové napětí na všech vodivých částech topného systému včetně krbové vložky) proto doporučuji provést ještě pospojení samostatným vodičem průřezu min 4 mm2 až na sběrnici PE v domovním rozvaděči