Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ventilátor 110v na 220v

Zdravím vas je možné nejako upraviť tento fukar aby fungoval na 220V viem ze cez trafak by to slo len nechcem ďalšiu rarohu obchádzať v garáži je možné nejako previnutie motora alebo co by ste poradili nie som elektrikár takze ja sa do toho nejako rýpať nebudem len chcem vediet ci by to slo a potom by som to odniesol nejakému šikovnemu majstrovi dakujem za odpoved

Samozřejmě jsem si vědom, aby se napětí rozložilo rovnoměrně mezi dva motory, musí být naprosto stejné, jinak na jednom motoru bude napětí vyšší než na druhém.

Toto zapojení má i výhodu, protože ten druhý motor v sérii bude sloužit i jako nadproudová ochrana pro nechtěné zastavení prvního motoru.

Pro tazatele - schéma zapojení :
Motor č. 1 : Modrý (N) do sítě, hnědý (L - fáze) na modrý druhého motoru
Motor č. 2 : Modrý (N) na hnědý prvního motoru, hnědý (L - fáze) do sítě

Dále by chtělo změřit napětí na obou motorech, ale předpokládám, že nemáš voltmetr - zkus poprosit nějakýho známýho, který se v tomto směru orientuje. Ovšem co můžeš udělat, až to takto zapojíš, je vizuálně zkontrolovat otáčky obou motorů, neměly by být od sebe moc odlišné, je mi jasné, že vizuálně toho moc nevykoukáš ...

Tak mne napadlo, jestli to chceš na svou zahradu pro své dětičky nebo s tím objíždět vesnice a vybírat vstupné.
Pokud B je správně, asi se do toho budou montovat různí kontrolenkové co budou chtít od toho vidět bumážky, že je to bezpečné. A jestli je to z USA, tak bumážky co by platily v EU to asi mít nebude.