Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odlévání ze sádry

ahoj, mám zkamenělinu trilobita a chtěl bych ho odlít ze sádry. Čím mám zkamenělinu natřít, aby se mi sádra nepřilepila na kámen, ale aby se mastnota (tuk, olej, vazelína,....ú nevpila do sádry? Nevíte kde bych našel nějaká videa jak na to? Nějak to nemohu najít. Moc díky P.

Nejdokonalejší a profi postup je koupit si lukoprén, odlít formu a z ní pak můžeš dělat trilobitů, ¨co srdce ráčí... Jinak pastou na parkety, nebo nastrouhat svíčku a rozpustit v technickém benzínu, nejlíp zahřívat ve vodní lázni a přidávat, dokud se parafín (stearin) rozpouští. Když to vychladne, tak je z toho taková kašička, podobná té pastě na parkety. Ale z originálu to potom budeš blbě dsotávat - leda zase benzínem.

Před lety na škole spolužák odlíval věci z hliníku, pamatuju si, že používal nějakou modelářskou hlínu, do které se daly věci otisknout a vznikla forma. Takže zkus hledat po internetu něco takovýho, namátkou jsem našel tohle:
http://www.salamanca.cz/cz/e-shop/c11980/modelovac i-hmotyformy-a-pomucky.html
hned to první by mohlo splnit tvoje požadavky.

Tohle by mohlo být ono:
http://www.rybarenilevneji.cz/formy-na-olova-zatez -z-keramicke-hliny/

A na sádru by ti možná stačila i obyčejná dětská plastelína.