Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podzemna nadrz na vodu - vyvod vody

Zdravim,

Mam chatu a na zimu by som si tma rad spravil na vikendy vodu. Mam tam rozvod len na leto - povrchovy. Chata je podpivnicena, zateplena, cize v pivnici nemrzne. Tam by som umiestnil cerpadlo.

Nasiel som nadrz na vodu, napriklad http://www.aquatec.sk/files/images/horizontalna-po dzemna-plastova-nadrz-1.jpg . Asi nejaku 2 - 3 m3 by som pouzil. Do nej zvod zo strechycez sito.

Nadrz bude zakopana asi 2 m od zakladov. Cize palnujem z pivnice prejst k nadrzi s hadicou 32mm PE v hlbke aspon 80 cm. No a tym sa dostavam k problemu. Ako to spravit tak, aby som vrch nadrze nemusel zakopat 0,8m pod zem ?
Nejak spravit prechod z tej nadrze púriamo na hadicu ? Ale musi to byt uplne vodotesne ...
Ako sa to riesi ?

Pokud to má mít smysl, musí být vršek nádrže alespoň těch 80 cm pod zemí. Aby voda byla v nezámrzné hloubce. Průchodky a přechodky se dělají, ale jednodušší je mít v nádrži zvrchu hozené čerpadlo, klidně u chatařů oblíbený malyš a průchod řešit přes ten kontrolní otvor. Počítejte s nějakou lepší filtrací, aby to vůbec čerpadlo a rozvody zvládly.