Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak chytat signál? :)

Dobrý den,

koupili jsme si UHD televizor a jsme z Bílovce ( u Ostravy ). A chci se zeptat, je lepší řešení set-top-box, nebo anténa? Nepotřebujeme 150 programů přes UPC a podobně, stačí nám třeba 20-30 základních. Investici bych si představoval do 1000 Kč a nemám možnost instalovat anténu z venku, na zeď. Děkuji za rady :)

No, to záleží na tom, v čem bydlíš a čemu říkáš anténa. Jestli bydlíš v bytovce/paneláku a máš na stěně zásuvku od TV rozvodu, nepotřebuješ nic než kabel. Pokud bydlíš v domku, tak musíš dát antenu na střechu nebo na balkon. To stále mluvím o příjmu pozemního vysílání, tam ovšem v UHD nic nenajdeš. Pokud chceš přijímat satelit, musíš dát parabolu na zeď. SetTopBox nepotřebuješ, tvoje TV má digitální tuner už v sobě. Možná má v sobě i satelitní, to bys ovšem musel vyzradit,typ té televize.

Já mám v kuchyni televizor, ještě CRT a nemá možnost příjmu digitálního vysílání. Tak k němu mám settopbox a k němu pokojovou aktivní anténu, ta stojí na televizoru (parametry nic moc) a na to chytám asi 13 programů - u nás ČT, NOVA, PRIMA, BARRADDOV, ÓČKO, ŠLÁGR. A i nějaký rozhlas, ale ten neposlouchám. Tedy kvalita příjmu nic moc, ale koukat se na to dá. A pokud nedá, tak to není vina příjmu signálu.
[http://i.lidovky.cz/pes/16/032/pnesd/WAG61dc3d_Vvo jtelevize.jpg]