Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Robot sekačka - domácí výroba

Dobrý den.
Tatík šel letos do důchodu a vymýšlí kraviny a chce zkusit postavit robotickou sekačku.
Včera za mnou přišel, abych mu koupil dva motory pro nože.
http://www.banggood.com/12-24V-Lathe-Press-Motor-w ith-Drill-Chuck-and-Mounting-Bracket-p-1022337.htm l?utm_source=youtube&utm_medium=UCZM2vsQp6xH1qmDCp 8Ucwzg&utm_campaign=BG15520016&utm_content=linxiao jun

Viděl je prý tady
watch

Prý viděl někde na burze po 50 kč aku vrtačky bez baterek, se kterých by použil motorky s převodovkami jako pohon.

Nechci mu to rozmlouvat.
Je lepší, když si hraje s kravinami, než aby začal vysedávat po hospodách.

Zajímalo by mně však, když použiji 2 motorky s toho banggood a 2 motorky s aku vrtačky, jak dlouho mu to vydrží sekat.
Dejme tomu že by použil třeba baterku 12V 7Ah.
Najde se tu někdo, kdo to umí spočítat?

Motor z prvniho odkazu ma psano 12V 5A, coz je 60W a na sekani me to prijde malo, ale samozrejme zalezi na sekacim mechanismu, zaberu a tak. Teoreticky vydrzi z ty baterky bezet 7/5hod(1h 24m). Motorky z akuvrtacek jsou co do odberu extreme zavisly od zatizeni, naprazdno berou 2-3A, zablokovany >>30A, provozne neco mezi tim, pokud bezi relativne na lehko tak kolem 8-10A, to mame krat 2 16-20A a doba pojezdu(bez sekani) 7/16 az 7/20, odneco mezi 20min a pulhodkou. Nicmene to asi bude min, takhle by to po tej trave docela sprintovalo(jeden ten motorek rozjede jizdni kolo s chlapem na rovince na cca 15km/h).
Podle me to jako napad neni nerealny. Asi bych hodne zvazoval ten sekaci motorek, tam by to IMHO chtelo pridat vykon, regulaci na pojezdy a nakonec bych pridal na baterce, jednak kvuli vydrzi, druhak kdyz to bude tezsi, nebudou tomu prokluzovat kola.
BTW jak bude resit ovladani, bude to autonomni nebo na vysilacku nebo jak?
Preji tatikovi hodne stesti s konstrukci.

Motor z prvniho odkazu ma psano 12V 5A, coz je 60W a na sekani me to prijde malo

Na tom videu dává té sekačce docela zabrat.
Jestli to je jen propagační video, aby lidi kupovali.
Pokud to bude sekat 2 - 3 cm trávu by to mohlo zvládnout?

jeden ten motorek rozjede jizdni kolo s chlapem na rovince na cca 15km/h

A nějaký jiný napad jaké motorky na pohon.

Preji tatikovi hodne stesti s konstrukci.

On je tatík vyučen soustružním - frezaž a 40 let praxe.
Doma ma soustruh,frezu, děličku.
Docela šikovný ale puntičkař.
Určitě věřím, že to nebude vypadat tak, jak některé výtvory na youtube.
Jen aby s toho pak nebyl zklamaný, když mu to bude sekat na jedno nabití třeba 15 minut.
Pokud fakt ty motorky uvezou chlapa, zvládnou i autobaterku.
O ovladaní zatím nic neřikal ale jeho soused je slaboproudař - programator, takže určitě něco pořeší.
Ale asi něco takoveho.
watch

Aha, na video jeste kouknu pozdeji, takze o tom ted nebudu mluvit. Jen mi to proste prislo malo, spis pocitovka(krovinorez 0.7 az 3kW, sekacky normalni 1200-5000W, tak 60W mi prijde malo i na sekani malou rychlosti, ale mozna se mylim a nejakou fintou to jde) nez necim vyfutrovany rozhodnuti.
Ja ty vrtackovy motory na pohon vubec nezavrhuju, jde jen o to, ze budou potrebovat nejaky rozumny rizeni, jinak je povazuju za vcelku vhodny. Pokud jsou panove od cernyho remesla se slaboproudarem-programatorem sehrana dvojka, tak to ma nadeji na uspech, mozna i na velky uspech, to je vcelku idealni kombinace vyvojovyho tymu.
44AH baterii, byt radeji gelovou nez klasickou auto(ale na prvni vyvoj klidne i autobaterku ze srotaku), povazuju za docela dobrej napad, to by mohlo bejt uz docela pouzitelny, pokud to neni 4ha zahrada. Dva ty akusroubovakovy motory ji dotlaci i do prudsiho svahu.

Jasně že je to brutální, ale čučel jsem že to ten motor dal a ani jednou se nezastavil.
Tatík má zahrádku 30 X 30 metru a anglický trávník.
Pokud to bude samo jezdit :-D
Bych řek že do toho jde spíš s frajeřiny, aby sousedi čučel :-D

...Bych řek že do toho jde spíš s frajeřiny, aby sousedi čučeli.

Tak to (bez (_!_) považuji za závažný důvod.
Třeba tady
http://kutilska.poradna.net/q/view/120349-jaky-pro ud-se-da-tahat-z-ploche-baterie
jsem něco ukutil pro syna na nějaké mejdlo. A asi tam čučeli, když to někomu stálo za to vyfotit ho a fotku přilípnout na xychtoknihu.

http://www.zpovednice.cz/detail.php?statusik=96843 6&orderby=ide
:-D:-D:-D:beer: