Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem je to křižovatka?

včera jsem čekal na holku před nemocnicí Nový Jičín, stál jsem tam asi 2 minuty
přiletěla na mě nějaká baba asi z vrátnice ať vypadnu že tam nemám co stát. říkám že tu čekám na holku co už se belhá z nemocnice tak mi řekla že je tam zákaz stání. říkám že tam není žádná značka, bába říká že parkuji v malé vzdálenosti od křižovatky a že to tam měštáci kontrolují. žádná značka o křižovatce nebo hlavní vedlejší, nic takového tam není
Ano, mohl jsem stát na protilehlém placeném parkovišti, ale vymýšlel to kokot protože placení je až v areálu nemocnice.

tady je letecká mapa,
stál jsem jak stojí to osamocené zelené auto, vpravo od vjezdu do nemocnice

https://mapy.cz/zakladni?x=18.0074904&y=49.5887795 &z=20&base=ophoto&q=nemocnice%20nov%C3%BD%20ji%C4% 8D%C3%ADn

co vy na to?

Stát bys tam neměl, je to dost blbé místo, jenže tys tam ZASTAVIL na dobu nezbytně nutnou (obzvlášť, když ani neopustíš vozidlo) a to ničemu nevadí.

Zákony hovoří ještě trochu jinak, křižovatka to není, je to v podstatě vjezd na pozemní komunikaci. A ten blokovat nesmíš, ale průjezd zůstal zachován a nikoho tím neomezuješ, tak asi spíš záleží na tom, jak si to zrovna kdo vyloží.

Řidič nesmí zastavit a stát před vjezdem na pozemní komunikaci z místa ležícího mimo pozemní komunikaci. Místem ležící mimo komunikaci je například právě pozemek, garáž, nebo parkoviště.

Zrovna na zmíněném místě můžeš v klidu zastavit i na té silnici, řekl bych, že je pořád lepší zastavit tam, kde je místa tři zadele, než blokovat provoz. Navíc tam žádný vjezd neblokuješ, v klidu bych tam zastavil také. Ale stát bych tam raději nestál, od toho je tam parkoviště.