Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký nátěr na rozpraskanou ipu na střeše

Dobrý den,

na střeše chalupy, která má hodně nízký sklon, mám klasickou ipu, která už mám něco za sebou a občas musím udělat nějakou tu záplatu. Potřeboval bych ještě tak na 7-8let udělat nějaký provizorní řešení, než se budu pouštět do celkové rekonstrukce.
Vzhledem ke stáří trámů nechci pokládat další vrstvu ipy, když už jsou na střeše určitě minimálně tři vrstvy.
Spíš bych si představoval vzhledem k popraskané ipě, že bych na střechu položil perlinku, které mám větší množství a natřel ji nějakým hustším nátěrem.

Vím že se dříve ipa přetírala gumoasfaltem, ale ten asi stejně rozpraská, tak bych
uvítal nějaký jiný nátěr v kombinace třeba s tou perlinkou, která mě nastála ani korunu.

Nejsem znalý dnešních možností a materiálů, tak bych prosil o radu. Děkuji

Perlinku na IPU, to už je teda hodně ujetý... Stačí některý nátěr, jak radí výše, případně ještě přetřít stříbrným reflexním nátěrem na střechy, tím se sníží povrchová teplota střechy v případě slun.záření a opravné nátěry vydrží déle.