Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gravírování laserem

Ahoj,
chtěl bych si postavit gravírovací stanici s laserem CO2. Bohužel do této problematiky jsem zatím nepronikl - na netu toho z odbornějšího hlediska moc není. Tak bych se chtěl zeptat tady, jestli někdo nemá zkušenosti s gravírováním laserem ?
Vize je následující - koupil bych 60W CO2 laser a pomocí krokových motorů bych řídil pozici laseru - vlastně malé dvouosé CNCčko. Především mě zajímají materiály, které bych mohl tímto laserem gravírovat - představa byla dřevo, plast, sklo a nějaký ten kov (hliník ?).
Máte s tím někdo nějaké zkušenosti co bych mohl tímto 60W laserem všechno vypálit ?
Děkuji za odpovědi :-)

Ne, to urcite ne. Ale tak rezani neni cilem gravirovani.
Ale mimochodem, v komentarich si lidi stezujou, ze to pali az prilis ostre, ze vystupem je vzdycky v podstate cerna. Takze tech 60W - to uz asi bude palit i kovy, ale pokud to nebude vyrazne regulovatelny, zase s tim nepujde delat preklizku.
Zajimavy by mohlo bejt neco mezi, na PCB by to mohlo bejt fajn.

Právě že bych to chtěl hodně univerzální. Regulovat výkon laseru by neměl být až tak velký problém, podle mě je lepší mít výkonostní rezervu, než to drtit na max.
To je další problém, že nemám vůbec žádnou představu, "kolik" toho výkonu budu potřebovat, prostě bych potřeboval doporučit nějakou literaturu ....

takovej debil fak nejsem, proto to pisu, z vlastni praxe vim, ze je levnejsi koupit celou masinu od cinana, nez to kupovat po kouskach a jeste to montovat a zprovoznovat, proto jsem te take odkazal na forum, kde se toto resi a da se tam od uzivatelu koupit starsi stroj za dobry prachy a jako bonus ti i pomuzou s resenim problemum, ale proc se vlastne snazim pomoct nekomu, kdo o to nestoji? asi jsem vazne debil