Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zahradní domek

Dobrý den, prosím o radu. Potřebuji další úložné prostory a musím postavit druhou boudu na nářadí. Nejdříve jsem uvažoval koupit tu plechovou, ale když jsem to viděl... Prostě tuhle ne. Tak chci svarit z jeklů kostru a teď můj dotaz. MOHU POUŽÍT OSB DESKY na stěny? Uvažuji o 15mm osb. Lze mít Osb/3. Na vnější stěně bez další úpravy fasádou jen s případným nátěrem? Rozměry boudy cca 300x150x190 DxŠxV. Díky za rady.

Osb na stěnách sice vydrží relativně dlouho 5-10let určitě, ale bude to hnusné.
Samozrejme když se to celé natre kvalitní barvou, tak vydrží o trochu víc.

Než to natirat, tak bych na tu osb použil vinyl-siding nebo, asfalt.sindel, nebo stejný plech jako na té prodávané boudě.

OSB na vnější opláštění použít lze, ale potřebuje důkladnou ochranu opravdu kvalitním nátěrem a pravidelnou údržbu. Pak IMHO vydrží i násobně více než 10 let. Nicméně bych měl strach z montáže na kov s ohledem na možnou kondenzaci a následnou hnilobu zevnitř. Dřevo na dřevo.