Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyndat topné těleso z pračky

Ahoj lidi, obracím se na všechny a prosbou o poradu, jak vyndat topné těleso z pračky. Jestli existuje nějaký fígl, případně jak moc a co je nutné rozebrat, aby se těleso dalo vytáhnout. Přední strana pračky se tváří, že raději nerozebírat, je tam plnicí otvor. Jak tedy? Moc všem děkuji za pomoc. S.

No tak vypněte si pračku ze zásuvky a vzadu na bubnu (nejsilnější dráty) zjistíte, kde je ta spirála. Bývá tam jeden šroubek, ten vykroutíte no a snad hotovo. Předem ale doporučuji (než vykroutíte ten šroubek)že si na ty samé kontakty date třeba žárovku, aby jste věděl, že problém je ve spirále a né v elektronice (ono často to bývá opačně)

Obávám se, že to nepůjde bez vytažení vany - což znamená rozmontovat celý traktór a hlavně si zapamatovat co kam patří. Kdybys napsal typ pračky (Whirlpool není typ, to je jako když se někoho zeptáš co má za auto a on ti řekne modrý), tak by se k tomu snad někde dal najít servisní manuál.

Tak už jsem to absolvoval, a pro ty, kteří by to chtěli udělat také, posílám návod.
Whirlpool AWO/D 43125 . Je zapotřebí sundat horní desku, odmontovat nahoře panel ovládání. Při otevřených plnicích dvířkách je třeba sundat drát, který drží gumu. Drátěné oko je spojeno pružinkou, stačí roztáhnout, guma se dá sundat. Na dvou šroubech je zámek plnění, odšroubovat. Potom je třeba sundat přední čelo. Je na pěti šroubech. Tím se dostaneš ke přednímu čelu vany bubnu, ve spodní části je topné těleso. Povolit šroub, tím se uvolní guma, a těleso vytáhnout (jde to blbě). Poté zasunout nové a obráceným postupem pračku zase sestavit. A je to!
Ad Mia: Dá se předpokládat, že Whirlpool bude všechny, nebo alespoň většinu svých praček konstruovat stejně. Proto jsem ji označil jen jako modrou:-). A v manuálu to napsané nebylo.