Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Žhavící drát

Dobrý den, rád bych jsem si udělal "zapalovač" na principu žhavícího drátu, ale narazil jsem na problém, nichrom(slitina niklu a chromu) který by se mi na to perfektně hodil nemohu sehnat a tak přemýšlím nad kanthalem(slitina železa,chromu), nebo manganinem(slitina mědi,manganu,niklu). Předem děkuji za odpovědi.

Ja jsem e-kurak, a tak uz u sebe nenosim zapalovac ani zapalky. No a kdyz byla nouze, kanthalova spiralka z e-ciga vzdycky zafungovala spolehlive. Jde jen o to, nezhavit ji na zbytecne vysokou teplotu a jsem presvedcenej, ze i zivotnost bude OK.
Popravde, asi by sel i 316 nerez, ale ten uz mi prisel dost krehnouci pri vyssi teplote.