Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pračka Whirlpool neodstřeďuje

Ahoj lidi, máme asi osm let starou pračku Whirlpool AWO/D 43125 a ta se rozhodla zlobit. Normálně pere, vypouští, ale když má odstředit, roztočí se jen na pár obrátek, a potom to vzdá. To opakuje několikrát po sobě. Čerpadlo při tom běží, voda v ní není. Nemáte někdo potuchy, čím by to mohlo být? Moc předem děkuji za odpovědi a návrhy, co s ní. S.

Da se to řešit výměnou řidiči jednotky (nový typ) a pak to zase opět funguje. Většinou jsou v původní elektronice uložené chyby F06 a F07. Motor ačkoliv se tváří že funguje tak může mit blbou lamelu na komutatoru . A jednotka to pozná podle odběru proudu a nepustí to do otáček...