Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ponorné kalové čerpadlo - dotaz na dimenzování (dle níže přiložené specifikace). Díky za odpověď.

Dobrý den,
rád bych se dotázal: Vlastním čerpadlo níže přiložené specifikace. Myslíte si, že na něj mohu napojit 45m hadice o vnitřní světlosti 50mm s tím, že výškový rozdíl je 5m?
Díky a hezký den,
Lukáš
vitezslav.lukas@seznam.cz

Parametry:
Motor [W]: 1100
Max. dopravní výška [m]: 11
Max. dopravené množství [l/h]: 15500
Pevné příměsy [mm]: 35
Max.výtlačná výška [m]: 11

Zapomel, mea culpa. 4308Pa tlakovy ztraty, tedy jakoby pulmetr vytlaku navic. Ale na tom rozmezi se prakticky nic nemeni.
Tlak je danej vytlakem, zavislost prutoku na vytlacny vysce jde s primourenejma ocima brat jako linearni. Teoreticky mi to vychazi na 7,7m^3/h, no drsnost hadice + zmeny prurezu... maximalne tech 7, spis min.

ja by som dal skôr nižší odhad, tie udávané údaje bývajú často veľmi optimistické, vydeliť dvoma a možno sa budú blížiť skutočnosti, takže z 15 kubíkov zostane polovička, pripočítať k tomu 5 metrov výtlak, a plus 45 metrov hadice.