Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PWM regulátor

Zdar, chtěl bych vyrobit obvod, který by pomocí PWM řídil jas ledky. Něco takového jako tady: wmp.htm, ovšem jako výkonový tranzistor bych dal mosfet. Jenže bych to chtěl udělat tak, aby nebyl potřeba potenciometr, ale aby na vstupu byl spínač. Pokud by se zapnul, začalo by to plynule zvyšovat jas, pokud by se vypnul, tak by to jas zase snižovalo. Může mě někdo nakopnout jak na to? Dík.

Uplne najlahsie pomocou mikrokontrolera, nejakeho 8 pinoveho, napr attiny85 .

Klasicky potom cez nejaky RC clen, na ktorom by narastalo napatie a toto by riadilo striedu nejakeho IO, napr 555 by snad slo pouzit.

Tak veru :) V dnesnej dobe jeden 8 pinovy svab plus par programu dokaze pozoruhodne veci. Neoplati sa ani spekulovat nad inym. A cez arduino ide programovat aj attiny48/85 co je DIP8. Ja som nedavno tak riesil regulaciu teploty .

Ak to ma byt osvetlenie miestnosti do nejakeho obyvaku alebo janeviem dielne by som si PWM nedal ani nahodou, ale urobil by som si regulovatelny prudovy zdroj, s ktorym to neblika. Neni to ziadna veda, cinan to zvladne mozno tiez za 40korun. A je to 100x lepsie a aj bezpecnejsie (ak dielna)