Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Potřeby pro stříkání barvy

Rád bych se pomalu začal učit stříkat barvu či laky na dřevo.
Mám kompresor Einhell EURO 2500-2 viz http://www.allt.cz/olejove-kompresory/kompresor-ei nhell-euro-2500--2
Měl by podle štítku dávat max 8 bar, 270 l/min, 50 L nádrž.
Dále jsem doma našel nějakou levnou stříkací pistoli s tryskou 1,5 mm, 3-6 bar, 150-300 V min.
Potřebuji ještě něco? Odlučovač, regulátor?
Děkuji

Pozor na údaje, těch 250 l je sací výkon, nikoliv množství stlačeného vzduchu. Tato velikost komresoru a tlak. nádoby je tak na menší plochy a přerušované stříkání. Redukční ventil (regulátor) je nutný - na kompresoru sice je, ale jestli vyhoví, to je třeba vyzkoušet, a pokud je kompresor olejový (což je), tak odlučovač. Samozřejmě tlakovou hadici s patřičnými koncovkami.

Dobrý den,domnívám se,že ten kompresor regulátor tlaku má,je to v popisu.Máme v rodině podobný,menší zásobník vzduchu a ten regulátor má také,nastavíte provozní tlak pro pistoli a stříkáte,kompresor malou stříkací pistoli stíhá,je na ní nádobka 1 deci.Odlučovač tam píší také,ale jde o to co chcete stříkat v jaké kvalitě.Sám mám doma samodomo kompresor z náklaďáku IFA,vzduchojem z vleku a čas od času si stříknu i něco na autě a je to OK.Lakýrnické kompresory mají i sušičku vzduchu,pak je to o něčem jiném.Záleží na době provozu,aby nebyl za měsíc utahaný.:-)

Záleží na způsobu stříkání, spotřebě vzduchu pistole a nastaveném tlaku, kompresor musí stíhat doplňovat tlak tak, aby neklesl pod nastavenou úroveň na regulátoru. To uvidíte. Ty doplňky (regulátory, odlučovače apod.) si nejdřív prověřte třeba dotazem v nějaké profi prodejně kompresorů a pneu techniky, kam chodí nakupovat řemeslníci. Ne že bych značku Einhell chtěl hanit, ale jsou produkty, které by se nebál koupit ani řemeslník, a naopak takové, pro které je i přídomek hobby moc lichotivý. Třeba vyhoví i to co už máte na kompresoru.