Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zastavení psa zvukem.

Dobrý den. Bydlím na vesnici,kde je celkem problém se psi("na hlídání pozemku"), a nedávno jeden utekl ale naštěstí se nic nestalo. A tak by mě zajímalo jestli někdo nemá zkušenost nebo neví kolik dB by asi tak mohlo znehybnit psa(z hlediska bezpečí) . Přemýšlel jsem ,že bych k tomu použil piezoměnič, ale z jestli by to nebylo moc. Předem děkuji za odpovědi.

Zkus ultrazvukovou píšťalku, podle některých chovatelů to funguje a není potřeba strašit všechny vesničany. Pes by měl být přivolán a ne znehybněn, na to je kulovnice.
Jestli to je cizí nepřátelský pes, spíš po jeho přiblížení znehybni sebe.

pokial pes na to nieje zvyknutý a naučený,tak ho nejaký zvuk nezastaví ,on naňho nezareaguje tak,že má zostať stáť,nepozná taký povel spojený s dotyčným zvukom a bezpečná zvuková hranica,ktorá by zároveň nepoškodila aj zdroj zvuku bez špeciálneho vybavenia neexistuje.......
ak by si mal pri sebe zdroj zvuku,ktorý by zneškodnol psa,musel by si mať špeciálny odhlučnený oblek,chrániaci celé telo,inak by to buď zložilo k zemi aj Teba,alebo by to len zbytočne psa vystresovalo a prinútilo k priamemu útoku ešte viac ako Tvoja prítomnosť v jeho blízkosti,pes mimo svojho obvyklého revíru bez prítomnosti známeho človeka,ktorého pozná a na ktorého je zvyknutý reaguje stresovo a pokial ho ešte vyprovokuješ nejakými prudkými pohybmi a neznámymi pazvukmi,priamo mu vytvoríš príčinu na priamy útok,aj keď by za iných okolností len pribehol,lebo zbadal obvyklú spoločnosť-človeka,člena svojej známej svorky,očuchal by Ťa a išiel zasa preč,lebo by čuchom zistil,že niesi ten človek,ktorého prítomnosť obvykle hladá.....na svoju "obranu" proti psom si kúp plynový kaser alebo pepřový sprej,ako už tu niektorí spomenuli,ten ho zloží k zemi v prípade,že už dôjde k skutočnému útoku zo strany psa,keď už sklopí uši a zatiahne chvosť a začne ceriť zuby,to už dáva jasne najavo,že bacha nemám náladu sa s Tebou hrať.....