Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pojezdová brana

Dobrý večer
Chtěl bych si svařit pojezdová vrata ale přemýšlím z jakých rozměrů Jeklu jej vydobýt aby se moc nevlnily.Vnější strana bude obložená dřevem.
Přemýšlím o průměru 60x40x2mm.Bylo by to v délce 3.4m a výšce 1.6m.
Bylo by to takto ok?nebo jiný tip? Dík za radu

Souhlasím s rádci výše. Ale teoreticky by to stačit mohlo, pokud uděláte příhradovku. Ta konstrukci dosti zpevní. Horní podélný jekl můžete navařit na ležato, čímž trochu zvýšíte tuhost do strany, jinak ostatní vařit na výšku. Větší strach ze zkroucení bych měl při svařování. Pokud jste zkušený svářeč, tak ok, budete vědět jak na to, ale jestli ne, může se stát, že pokud budete vařit nestejnoměrně, tak se Vám konstrukce zaručeně zkřiví!

EDIT: Teď si říkám, že i ten dolní jekl bych asi navařil na ležato.

Dobrý den. Řeším problém s vjezdem do zahrady. Kvůli špatně umístěné plynové přípojce (pozůstatek po bývalém majiteli) mohu využít pro vjezd na zahradu necelé 3metry... V žádném případě nechci branku umisťovat za posuvnou bránu a sice z bezpečnostních důvodů (mám malé dítě a plánuju další ) Neví někdo, o nějaké vychytávce, jak udělat branku součástí pojezdové brány? Pomohlo by i případné foto. Děkuji všem za reakce

Rozhodně mi tedy přijde lepší a bezpečnější mít branku za bránou, než muset při každém průchodu překračovat spodní konstrukci brány a čekat kdy o to někdo zakopne.
Aby se nedaly vrata otevřít při otevřené brance, se jednoduše vyřeší elektronickým blokováním motoru.

Nebo udělejte normální dvoukřídlé vrata a je po problému.