zahřátí ocelového drátku
Zdravím, chci se zeptat, jestli nevíte o nějakém vzorečku, do kterýho kdybych dosadil, tak aby mi vyšlo jak zahřát ocelový drátek o šířce 0,2mm dlouhej 25cm na 45-50°. Díky za reakce
Zdravím, chci se zeptat, jestli nevíte o nějakém vzorečku, do kterýho kdybych dosadil, tak aby mi vyšlo jak zahřát ocelový drátek o šířce 0,2mm dlouhej 25cm na 45-50°. Díky za reakce
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Q = m*c*(t-t0), kde
Q je potřebné teplo v Joulech [J]
m je hmotnost
c je měrná tepelná kapacita, na to jsou tabulky
t je výsledná teplota
t0 je počáteční teplota
děkuji
Prozradíš, jak ho teda zahřeješ?
Dobrý večer,metody jsou různé.Když jsem pracoval v JZD,tak mistr kovářský vzal šestku kulatinu ,kladivo a na kovadlině do ní tloukl tak,že se se rozpálila tak,že si od ní zapálil cigáro.Spousta nás to zkoušela,hřálo to,ale cigáro zapálit nešlo.
no já to potřebuju jako vyhřívání do brýlí aby se mi nemlžily, šlo by to dát na baterky aby se ocelový drátek zahřál? nebo šlo by to i s rezistorem ne?
Do jakých brýlí? Možná bych spíš zkusil malé stěrače, spíš stěráčky.
http://global.rakuten.com/en/store/eyeone/item/403 547/
No, to je rec...
1) vyse uvedeny vzorec je fajn, ale resi pouze vztah dodany energie a teploty dokonale izolovaného tělesa.
2) Rezistory jsou mnohem lepsi napad. Resil bych to tak, ze bych okouknul, jakej je tak prikon vyhrejvanyho skla v aute, ten prepocital podle plochy, ten vydelil pulkou a rozdelil na 8 rezistoru, ctyri na každý oko. Proc ctyri? Protože a) vyjdou ok okolo obroucky b) jednim prepinacem seriove/paralene ziskam 2 stupne vykonu.
Na Ronje je to takhle reseny a fungovalo/je to dobře.
a daly by se ty rezistrory napájet na baterie tak, aby se zahřály na danou teplotu?
Bez nejaky regulace? Ne. Rezistor, nebo ten kus odporovyho dratu topi +- konstantnim vykonem(drobnodetaily stranou). Takze zabalenej do skelny vaty se rozehreje na 100°C, zatimco ochlazovanej -20°C proudicim vzduchem se sotva vysplha na nulu.