Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení domácího telefonu Tesla Stropkov 4fP 210

Zdravím, může mi někdo poradit se zapojením tohoto DT ? Funguje všechno, kromě zvonění. Drátky jsem zapojil podle souseda, jelikož v tom manuálu se sotva vyzná expert, natož laik.

Otázka zní, dá se to nějak proměřit a zjistit, kde je chyba ? Před demontáží toho starého to normálně zvonilo.

Díky za nápady.

Tak tohle bude kamaráde těžkej míč ... Vyhoď to a jdi do systému s bus sběrnicí na dvou dratech ... Nebo cti dal, jsi-li masochista :)

Mam za sebou zapojeni 5 domácích telefonů a jednoho kecalka se zvonkem v jednom baraku (zapojit i vratnika na elm zámek to uz neslo, konfigurace to na těch 60 drátech neumožňovala). System z roku 1972. Rodinný elektrikar natahal těch 60 drátů, hrál si s tím prý 3 dny a pak prohlásil, ze mu to doma na stole fungovalo a neví, co s tím. Nic neoznačeno, proste čumici hafo zvonkovejch dratků ze zdi na šesti místech, proste mrd..k ...

Celej den jsem běhal s dvěma 30 m zvonkovejma dratama jak debil po usedlosti a prozvanel ohmmetrem, označoval fixou co kam vede, kterej drát je kterej ...

Houby si uz po těch letech pamatuju, ale vem schéma, zkontroluj správné zapojeni kabliků od sroubků označených písmenem tuším "S" a dále "vlnovkou s přerušovanou čarou pod tím" ... Nekde to budes mít asi prikostreny nebo nezapojeny ... Dej sem schéma z toho manuálu s tou konfiguraci, kterou chceš docílít, je nich tam víc ... Pak si mozna vzpomeneme :) ... Mozna bych našel nějaké fotky, az se dostanu dom ...

Pánové, byli tu přede mnou tři "elektřikáři", nechali si zaplatit a utekli (asi věděli proč).

@kozakl

Fakt ? toi mě nenapadlo. Proč myslíš, že to řeším v poradně. Abych vyloučil chybu zapojení přeci. NAHOŘE. Pak budu řešit panel dole atd.

@ Al2

Schema sem hodím.

KTERÉ zvonění Ti nefunguje ? Od tabla od branky/vchodu do domu NEBO prozvaneni mezi telefony navzájem ?

Pokud mas za tím 4 FP 210 cislo 36 nebo 51 (na tom telefonu napsané), to schéma přiložené by tomu odpovídalo, tak ti bude fungovat zvonění od branky/vchodu do domu z tabla, ale neprozvonis z jednoho telefonu ten druhy. To umí jiné typy za tím 210. Tyto typy 36 a 51 maji to druhé tlačítko nefunkční.
Co mas za typ za tím "4 FP 210" ? A trafo ma jaké označeni ?

Takže potřebuješ, aby od vchodu to zvonilo na oba telefony a nepotrebujes prozvaneni z jednoho telefonu na druhy uvnitř baraku a nepotrebujes kecat z patra do přízemí a naopak ? Jde ti jen o to, aby kdyz pred barakem nekdo stiskne tlačítko, aby to zvonilo v patře i přízemí, je to tak ?

Typ je 36 nebo 37 ? Co píšou na telefonu ? Je tam nejaka nálepka ? Vyfot ji a dej sem.

Ta tom trafu neni nejaka nálepka ? Vyfot to trafo včetně nálepky, pokud neni nálepka, tak ho nafoť, aby byly videt jeho svorky a jejich popisy ...

Na papírový návody zatim zapomen, důležitý je, co přesně za typ mas ty telefony a trafo, mělo by to byt na nich napsaný ... Jak kolegové psali, ony se mezi sebou dost liší ...

Přímo na krabici je tedy uveden typ : Tesla Stropkov 4fP 210 36.101.

Jak jsem psal, funguje všechno kromě zvonění od vchodu. Čili funguje mi komunikace, otevírání dveří.

Koukám, že jsem zapomněl zmínit, že se jedná o panelák, snad to bude mít nějakou váhu.

Kde přesně to trafo najdu ? To budu muset rozebrat celej ten dekl ?

WP_000742.jpg

Fakt nejsem elektrikář.

Těžko radit někomu pro koho jsou dráty španělská vesnice (ale nechci tě podceňovat). Pokud máš ověřeno, že jsou použity všude dráty stejné kombinace barev, pak zapojit stejné barvy do stejných svorek. To jsi podle všeho udělal. Co je však otázka je stále typ telefonu. Důležité je, jestli tvůj telefon je totožného typu jako ostatní (tedy hlavě těch 36). Jak jsem psal liší se jednotlivé varianty především způsobem vyzvánění a jiný typ by skoro na sto procent byl důvodem proč nezvoní.

Ano ty dráty jsou pro mě španělská vesnice, jelikož jsem se nepodílel ani na stavbě toho paneláku, ani na rozvodech elektriky. Proto jsem tady.

Stačí úplně napsat : červenej je tohle (pokud tam naměříš tohle) a patří do svorky č XY. Modrej je tohle a patří do svorky XY.

Jak jsem psal výše, jedná se o typ 36.101.

No jenže háček je v tom, že nikdo aniž by se na místě podíval nemůže mít nejmenší tušení, jakou barvu na který spoj tvůrci použili. A pokud jde o typ telefonu asi jsme si malinko nerozuměli - ptal jsem se zda ostatní telefony v domě jsou téhož modelu jaký máš, resp. ostatní telefony v domě jsou také typ 36? Z dotazu jsem usoudil, že došlo k výměně telefonu za nový.

Tak co řešíš ? Pokud má soused stejný tak jen obšlehni zapojení, musí tedy být stejné. Těžko ti někdo poradí který drát kam zapojit, pokud tomu prostě nerozumíš tak zavolej firmu která tyhle věci zapojuje, pokud jsi z Zlínského kraje mile rád dohodím odborníka. Pokud nemáš podklady ke konkrétní montáži a schémata tak je nutno rozdělat panel na domě a zjistit si zapojení. To ale těžko kdokoli udělá za tebe pomocí fóra. Nikdo ti tu neřekne kde máš kolik naměřit protože jak by jsme to asi mohli vědět ? Jó šlo by to vydedukovat ale v tom případě pošli vnitřní schéma propojení tištěného spoje v telefonu a ostatních komponentech.

Prostě, obšlehni to od souseda, pokud to i tak nejede zavolej firmu. Obecně platí, pokud tomu nerozumíš tak se v tom nehrabej. To platí dvojnásob u těchto telefonků protože je to prostě masakr. Pokud se v tom budeš vrtat tak se klidně může stát že odstřihneš i sousedy, odpálíš trafo a celý dům přejde na telefonování z okna.

Psal jsem, ze to bude těžkej míč hned v úvodu :) ono je to geniálně jednoduchý a složitý zapojeni zároveň kvuli cumicim dratum ze zdi, o kterých je známo houby s voctem :)

Myslim, ze je chyba v zapojeni nekde mezi zdirkama 3, 4 a tim červeným dratem nezapojenym ve vzduchu, kterej jde od kdoviceho...
Ten elm bzučak vpravo dole ve skříni bude zapojenej myslim z fabriky dobre, jen je potřeba jej sepnout. Předpokládám, ze neni dobre připojen kabel od tlačítka zvoneni zvenku z tabla na zdirku 3 na XC čokoládě (asi je tam jinej, nez by měl byt). Mozna prohozeny dráty mezi 3 a 4, ale ten červenec nezapojenej kabel me děsí, tak nebudu zatim psát, co zkusit na vteřinku propojit odkud kam krátkým kablikem, zda se bzučak rozbzuci :)

Co myslíš ?

A dotaz na tazatele:
Odkud jdou ty kabliky na zdirku 3,4 a odkud je ten cervenej nezapojenej kablik ? Nejde od plata od vchodu do baraku od tlačítka zvonku nebo od "vlnovky" na trafu ?

Opravdu nevím, co odkud kam vede. Jak jsem psal, na stavb toho paneláku jsem se nepodílel.

Ten volně ložený červený je tam proto, že to tak měl i soused.

Kašlu na to, už se tam utopilo několik tisíc a všichni se na to vysrali.

Jestli nejde určit, kde se má co naměřit, pak můj problém nemá řešení. Děkuji všem za trpělivost.

http://pucmeloud.rajce.idnes.cz/domaci_telefon_4FP _211_01/#IMG_1504.jpg

Takhle mám já zapojený domácí telefon. Bydlíme v paneláku, domovní zvonek máme samostatně mimo telefon. Telefon slouží pouze ke komunikaci s osobou dole u vchodu a otevírání elektromagnetického zámku.
No a mě zase pro změnu přestal fungovat mikrofon: lidi dole u dveří slyší, oni mě ne. V telefonu máme ještě uhlíkovou vložku.

Stačí, aby jeden blbec špatně zavěsil a půlka baráku je bez zvonění.A ty modely DT se docela lišily, ne v zapojení, ale v odporech na lince.Jednou jsem to řešil, ale utekl jsem od toho.Prozvánět 60 bytů....s taxou 1150 kč/hodinu......kdo by to platil :-)