Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nanášení stěrky/sádry - uhlazení

Ahoj. Co používáte na uhlazení nanesené sádry/stěrky/tmelu na vyplnění prasklin a nerovností? Já jsem nanášel akrylový tmel v tubě na prasklinu a snažil se vyrovnat špachtlí s okolní zdí, ale i po vymalování je ten materiál navíc vidět. Používá se pak ještě nějaká houbička, štětec na vyhlazení do ztracena?

Tak nějaké jsou i brousitelné.

Spíš mi jde o to, jestli je lepší (ještě než zaschnou) je nějakou houbičkou srovnat hezky s okolní zdí a po zaschnutí ještě přebrousit.

Stěrku jsem také zkoušel a pak po zatvrdnutí jsem použil brusnou mřížku, ale úplně srovnat mi to nešlo... Možná jsem tam dal moc stěrky. Proto se ptám zkušenějších.

záleží od veľkosti praskliny, od podkladu, radšej by som použil sadru, stierku alebo jemnú omietku.. ale prasklina sa znova objaví, ak stena pracuje

akrylový tmel mi tam nepasuje, jediná výhoda že je pružnejší
a samozrejme, zarovnať to hneď za čerstva, je vodou riediteľný, ale nerozmazávať do veľkého priestoru