Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyrovnání zakládací malty

Jde nějak jednoduše vyrovnat první vrstva malty pro uložení broušených cihel, bez té speciální vyrovnávací soupravy? Nebo si ji mám radši vyrobit?
Potřebuju postavit jednu zeď cca 5.5m na délku a nechce se mi to nikde půjčovat, ani kupovat.

Na začiatku steny si založte jednú tehlu do vodováhy vo všetkých stranách.Potom si založte druhú Asi tak 170-180 cm a pomocou dlhej dvojmetrovej vodováhy ju osaďte do vodováhy s prvou.Potom vyplnite medzeru tehlami do vodováhy do maltového lôžka.Neustále pomocou vodováhy kontrolujte rovinnosti tehál.Až prídete ku tej druhej založenej tehle,tak ju vyberte lebo určite nebude uložená na správnom mieste.Takto pokračujte až do konca.Po založení prvého radu nechajte to celé vyschnúť 1-2 dni a potom pokračujte do výšky.