Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem záložní zdroj ke kotli - výběr

Ahoj, budu pořizovat k našemu kotli na tuhá paliva (viadrus U22) záložní zdroj ke kterému chci napojit autobaterii co tu mám... U kotle je 50w čerpadlo, já mám 55Ah baterku a nemůžu se rozhodnout který zdroj pořídit:

1) http://e-levne.cz/cs/ups/166-ups-pwb-eh-500l-pro-c erpadla-topnych-systemu.html

2) /8/]http://www.malapa.cz/produkty/zalozni-zdroje/ZZ20/ #pictures[gallery]/8/

3) http://eshop.duschy.cz/Zalozni-zdroje/1042-Záložní -zdroj-pro-automatické-kotle-čerpadla-400W-s-plným -sinusovým-výstupem

Který byste vzali z výše uvedených? U dvojky se trochu děsím toho že to má něco společnýho s Poláky...

Díky

P.S.: zdroj potřebuji, protože kotel nemá dochlazovací smyčku (nevím proč, já to neinstaloval...)

Hlavní u zdroje ke kotli je sinusový výstupní průběh, ale to mají (teoreticky) všechny tři, takže je nejspíše jedno, který vemeš. Osobně bych asi vzal první, je z nich nejsilnější a můžeš ho přes léto využívat třeba u počítače. Jinak dnešní věci jsou skoro všechny z číny nebo polska, dneska si už nevybereš, pokud si ovšem nepřiplatíš, kdysi tu byl nějaký soukromí český výrobce těchto záložních zdrojů, ale měl je dražší.

Ahoj, tak jsem koupil ten první zdroj a připojil moji autobaterii 55Ah (rok stará, v autě byla 3 měsíce, pak doma nepoužitá, jednou za čas připojena k nabíječce)...

Zapojil jsem to a zkusil na 20 minut simulovat výpadek proudu - vše nádherně běželo... Když jsem pak obnovil přívod proudu, tak UPS začala nabíjet baterii, ale ke konci když to ukazovalo 100%, tak se vypnul ventilátor (dobíjení), ale hned se zase spustil a vypnul a spustil a takhle pořád pulzoval - koukl jsem na displej a tam přesně tak pulzoval ukazatel nabití baterie - 75%, 100% (jsou tam segmenty 0% 25% 50% 75% 100%). Po chvíli pulzování se ventilátor spustil zase napořád a takhle foukal (nabíjel) asi 3 hodiny, pak jsem to vypnul (ale ukazatel už ukazoval 100% nabití)..

Nevíte čím to je? Může to být špatnou baterii?

Počítám ze ta ups není tak blbá a nabíjecí proud nějak upravuje dle potřeby.. V manuálu píšou nabíjecí proud AŽ 16A...

Jinak už se to zlepšilo, teď už dobíjení neběží porad ale jednou za pár hodin se na chvíli spustí... Možná to bylo tou starou nepoužívání autobaterií.

Ještě jsem si všiml jedné věci - když jsem poprvé zapnul ups tak ukazovala 100% baterie. Pak jsem zapnul zátěž ( asi 100w) a na 5 minut nasimuloval výpadek proudu. Po opětovném obnovení proudu to ale ukazovalo jen 25% baterky.

Zkusím ještě jak dlouho to na baterku pojede a pak ji nabiju...